Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
12/10/2021 - 16:30

Piwniczna-Zdrój: rusza inwestycja tylko dla dzieciaków!

Już na dniach rusza w gminie Piwnicznej-Zdroju inwestycja, która w całości dedykowana jest dzieciakom. W Głębokim wybudują plac rekreacji z prawdziwego zdarzenia.

Piwniczna-Zdrój: rusza inwestycja tylko dla dzieciaków!

Jak informuje Elżbieta Polakiewicz z Urzędu Miasta i Gminy już udało się pomyślnie rozstrzygnąć przetarg. I tak za około 130 000 zł w miejscowości Głębokie, na placu zaraz koło remizy powstanie plac rekreacyjny z prawdziwego zdarzenia.

Zobacz też: Magistrala już jest, kiedy kanalizacja wejdzie do domów w Wierchomli?

- Udało nam się pozyskać na ten cel dofinansowanie ze środków unijnych z polsko słowackiego programu współpracy transgranicznej. Całość prac musi być wykonana jeszcze w tym roku a dokładnie do 15 grudnia – zaznacza urzędniczka.

To wyjątkowo ważne zadanie, bo w całej okolicy nie podobnego miejsca dla dzieci i młodzieży. Ale na tym nie koniec inwestowania w najmłodszych mieszkańców gminy. Kolejnych urządzeń do zabawy doczeka się też plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Piwnicznej-Zdroju. Tu gmina robi ukłon w stronę przedszkolaków i z myślą o nich zamontuje ciuchcię, bujawkę i dostosowaną do ich rozmiaru huśtawkę. W tym wypadku zadanie zostanie sfinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info - ES)Dziękujemy za przesłanie błędu