Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
13/06/2018 - 13:40

Piwniczna: Kto namawia uczniów do robienia murali?

W Szkole Podstawowej nr. 2 w Piwnicznej-Zdroju odbył się konkurs streetartu z udziałem sądeckiego grafficiarza mgr Morsa. Efektem będzie mural, który pod jego kierunkiem w najbliższy piątek młodzież namaluje w Wierchomli.


Do rywalizacji konkursowej stanęło 5 pięcioosobowych zespołów reprezentujących szkoły w Gminie Piwniczna-Zdrój. Podczas pierwszego dnia Mgr Mors wprowadził młodzież w technikę malowania graffiti. Uczniowie wykonali też konkursowe projekty, które miały pokazać to, co zdaniem młodzieży wyróżnia nasz region.

Walka była zacięta i ostatecznie jury pod przewodnictwem mgr Morsa zadecydowało, że zwycięski mural namalują dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr. 2 w Piwnicznej-Zdroju (zajęli I miejsce) oraz ze Szkoły Podstawowej w Łomnicy-Zdroju (II miejsce). Opiekunem obydwu zwycięskich zespołów jest nauczyciel sztuki Przemysław Lis. Trzecie miejsce w konkursie "To nas wyróżnia" zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Głębokiem.


Dwa najlepsze zespoły z Łomnicy-Zdroju i Kosarzysk w piątek, wspólnie z Mgr Morsem, namalują zwycięski mural w Wierchomli.

Fot. Małgorzata Polańska-Kubiak.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach