Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
22/01/2020 - 11:10

Pasterze i anioły w Tęgoborzy. Dziadkowie nie kryli wzruszenia!

Choć od świąt Bożego Narodzenia minął już prawie miesiąc, niektórzy kolędują nadal. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. mjr. pilota Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzy połączyli trzy okazje podczas jednego koncertu - narodzenie Jezusa w Betlejem, Nowy Rok i święto naszych babć i dziadków. Zobaczcie, co przygotowali najmłodsi!

Dnia 19 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im mjr. pilota Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzy odbył się wyjątkowy, noworoczny koncert ,,Betlejem to my sami", połączony z jasełkami, dedykowany wszystkim Babciom i Dziadkom. Organizatorami wydarzenia była dyrekcja oraz grono pedagogiczne. Dyrektor Irena Basta powitała ciepłymi słowami przybyłych seniorów. Dziadkowie nie kryli wzruszenia.

Jak wiemy, ten wyjątkowy dzień w szkole jest już tradycją. Uczestnicy wydarzenia i zaproszeni goście po raz kolejny przeżyli cud betlejemskiej nocy. Chór parafialny pod kierunkiem Jarosława Musiała zaprezentował najpiękniejsze kolędy i pastorałki, także we współczesnych aranżacjach. Swoją obecnością zaszczyciła publiczność Orkiestra Dęta OSP w Tęgoborzy pod batutą Romana Gwoździa

Czytaj także: Jaka jest recepta na udane małżeństwo? Złote gody w gminie Łososina Dolna

Na scenie pojawili się uczniowie klas pierwszych, którzy do występu przygotowywali się wiele tygodni. Były tańce, wiersze i śpiew. Wychowawcy mogą być dumni ze swoich podopiecznych. Licznie zgromadzeni na sali gimnastycznej dziadkowie podziwiali taniec pasterzy i aniołów w wykonaniu uczniów klasy 2a, do którego choreografię przygotowała Elżbieta Kosecka-Rokosz. W szkole uczy się wielu zdolnych młodych ludzi, którzy mają odwagę rozwijać swój talent. O przygotowanie uczniów zadbali: Ewa Tekiela, Małgorzata Mółka, Elżbieta Mrzygłód oraz Anna Cebula.

Po zakończonych występach goście i uczestnicy zostali zaproszeni do ogrodu zimowego na słodki poczęstunek, przygotowany dzięki wsparciu rodziców najmłodszych. Na sali widać było szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków. Czas spędzony wspólnie z wnukami okazał się bezcennym prezentem dla bliskich.

k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Łososina Dolna

Taniec pasterzy i aniołów w szkole podstawowej. Dziadkowie nie kryli wzruszenia!
Fotorelacja - UG Łososina Dolna


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020

„Mecenas Czytelnictwa”