Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 listopada. Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
19/10/2020 - 15:10

Parter i poddasze a montują windę. Wyjątkowa inwestycja w Gostwicy

Była szkoła w Gostwicy w gminie Podegrodzie przechodzi totalną metamorfozę. Osoby niepełnosprawne z kilku ościennych gmin w końcu będą miały godziwe warunki do korzystania z warsztatów terapii zajęciowej

Parter i poddasze a gmina montuje windę. Wyjątkowa inwestycja w Gostwicy

- Ekipa remontowa działa już od tygodnia. Będzie wyremontowany parter i przebudowane poddasze. Zainstalujemy też windę. Prace mają zostać zakończone do końca grudnia tego roku – mówi wójt gminy Podegrodzie Stanisław Banach.

Zobacz też: To już histeria czy jeszcze epidemia? Kryzys w podegrodzkiej szkole

Zajęcia z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej dla osób niepełnosprawnych oraz wspomagających dla ich rodziców i opiekunów nadal będzie prowadzić tutaj Stowarzyszenie „Promyk”. I nie mówimy tu tylko o mieszkańcach Podegrodzia, ale również gmin Łukowica, Chełmiec, Łącko i Stary Sącz.

Inwestycja pochłonie ok. 1,5 mln zł z czego część pochodzi z dofinansowania unijnego a część z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Co bardzo ważne – mimo remontu budynku w Gostwicy podopieczni warsztatów cały czas mogą brać udział w terapii. – Udało nam się im zorganizować zastępcze, tymczasowe pomieszczenia w gminie Łukowica – zaznacza. Banach. ([email protected] Fot.: UG w Podegrodziu)Dziękujemy za przesłanie błędu