Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
16/02/2018 - 08:50

Parafianie z Jurkowa budowali Jerozolimę [ZDJĘCIA]

Podczas gorącego sporu dyplomatycznego Polska-Izrael, grupa 10 mieszkańców Jurkowa (w gminie Dobra) wyjechała na wolontariat do Jerozolimy. Na czele z księdzem katechetą Piotrem Fryzowiczem wolontariusze z Polski stawiali budynek w centrum starego miasta.

W 2017 roku grupa pielgrzymów z parafii Jurków wyjechała na pielgrzymkę do Jerozolimy. Podczas modlitwy i zwiedzania poznali franciszkanina ojca Tomasza. Kapłan zajmował się w Jerozolimie Chrześcijańskim Centrum Informacyjnym. Po 6 miesiącach od wyjazdu zakonnik z Jerozolimy skontaktował się z pielgrzymami i poprosił o pomoc w pracach remontowych budynku CIC (Cristian Informartion Center).

Zobacz też: Limanowa: co powiat szykuje dla turystów i mieszkańców? Umowy podpisane! [Zdjęcia]

W ciągu kolejnych kilku tygodni grupa wolontariuszy w składzie: małżeństwa Anna i Eugeniusz, Teresa i Jerzy, Helena i Marek, Stanisław z córką Anetą oraz Maria zorganizowali swój wyjazd. Planowanie urlopów, zakup prowiantu, biletów i organizacja urlopów to tematy które spędzały sen z powiek uczestnikom wyjazdu przez kilka tygodni – podkreśla ks. Piotr, dziesiąty wolontariusz.

W końcu zaopatrzeni w narzędzia budowlane i prowiant parafianie z Jurkowa wyruszyli do Katowic, skąd odlecieli do Tel Avivu.

Zobacz też: Tymbark: Zakończył się spór wójta z radnymi. O co poszło?

Jak wyglądały prace remontowe w Jerozolimie? Czy udało się na czas dokonać wszystkich napraw? Jak zostali przyjęci Polacy podczas gorącego okresu dyplomatycznego na linii Polska–Izrael? Kto z wolontariuszy został zamknięty na całą noc w Bazylice Grobu Pańskiego? Odpowiedzi na te pytania, relacje uczestników oraz szczegóły dotyczące wyjazdu już w marcowym wydaniu miesięcznika „Sądeczanin”.

[email protected], Fot. Parafia Jurków

Jurków: parafianie budowali Jerozolimę
Grupa 10 osób z Jurkowa (gmina Dobra) wyjechała na wolontariat do Jerozolimy. Na czele z księdzem katechetą Piotrem Fryzowiczem wolontariusze z Polski budowali budynek w centrum starego miasta.


Dziękujemy za przesłanie błędu