Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
24/12/2019 - 10:20

Parafia w Łososinie Dolnej wspiera wojskową Orlą Straż

Okres adwentowy upłynął niezwykle pracowicie w parafii pw. świętych apostołów Piotra i Pawła w Łososinie Dolnej. Odbyły się tradycyjne rekolekcje adwentowe, roraty oraz spowiedź, o czym rozmawialiśmy z ks. proboszczem Grzegorzem Ociepką.

Łososina Dolna przygotowana do Bożego Narodzenia

Jak minęły przygotowania do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia?
- Przygotowania rozpoczęły się wraz z I Niedzielą adwentu. Przygotowania te objęły różne formy ludzkiego życia. Przygotowanie duchowe obejmuje kazania na roratach, zapoznanie z obrazami Matki Bożej w naszym kraju i diecezji w formie zapoznania z historią dla dzieci na każdych roratach.

Jakie działania zaplanowaliście oprócz rorat?
- Rozpoczęliśmy także serię kazań dotyczących Eucharystii i przygotowania do niej od I Niedzieli Adwentu. W I Niedzielę adwentu przeprowadziliśmy zbiórkę składki na budujący się kościół Najświętszej Trójcy w Tarnowie jako jałmużna postna, a także zebraliśmy w II Niedzielę ponad 11 tys. zł na organizację Orla Straż założoną przez byłych i czynnych wojskowych - pomoc dla mieszkańców krajów objętych wojną jak: Syria, Irak, Afganistan na założenie miejsc pracy i powrót do normalnego życia.

To jednak nie wszystko. Pamiętacie także o zmarłych nauczycielach, co czeka was w najbliższej przyszłości?
- Piątek rozpoczęliśmy poranną mszą świętą i modlitwą za zmarłych nauczycieli, odbyły się także jasełka i wigilia dla szkoły podstawowej. Nie zabrakło również soboty poświęconej spowiedzi. Po nowym roku młodzież, dorośli przygotują jasełka, które będą wystawiać w jedną z niedziel stycznia. Wszystkie grupy parafialne: orkiestra, Jakubkowianie oraz mali Jakubkowianie zorganizują śpiew, jasełka i pożegnanie z kolędami, które odbędą się w niedzielę przed 2 lutego.

([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu