Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
16/07/2020 - 19:00

Pannonica odwołana przez COVID-19. Międzynarodowy festiwal się nie odbędzie

To już przesądzone – tegoroczna edycja międzynarodowego festiwalu Pannonica się nie odbędzie. To wynik m.in. apelu podpisanego przez radnych i przedstawicieli sołectw Barcice, Barcice Dolne i Wola Krogulecka w gminie Stary Sącz.

O obawach miejscowych i kontrowersjach z organizacją w Barciach pod koniec sierpnia kolejnej edycji festiwalu Pannonica pisaliśmy obszernie w publikacji Pannonica kontra koronawirus. Trzy sołectwa nie chcą międzynarodowego festiwalu

Miejscowa społeczność stanęła na stanowisku, że obecna sytuacja epidemiologiczna – drastyczny wzrost zachorowań na COVID-19 – na ternie Sądecczyzny nie pozwala na to, by zjechały się tu tysiące gości ze wszystkich stron świata. Formalny apel trafił do Urzędu Miejskiego już kilka dni temu. Jednak burmistrz Jacek Lelek był wtedy bardzo ostrożny w ferowaniu wyroków. Dziś już na stronie internetowej wydarzenia organizowanego przez Centrum Kultury im. Ady Sari pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie.

Zobacz też: Testy na COVID-19 przeszedł cały magistrat w Starym Sączu

- Nie taki komunikat miał się tu dzisiaj pojawić. Byliśmy i nadal będziemy gotowi na organizację Festiwalu w rygorze sanitarnym. Natomiast dynamika zachorowań w regionie może bezpośrednio wpłynąć na Wasze bezpieczeństwo i zdrowie. Ten aspekt jest dla nas najważniejszy. Troska o naszą wspaniałą publiczność, a także całą ekipę organizującą i współpracującą festiwal, to zawsze nasz priorytet. Tutaj nie ma mowy o kompromisach – czytamy w komunikacie.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info / prt sc strona Pannonica
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu