Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
20/10/2020 - 14:15

Oto najlepsi. Zwycięzcy konkursu "Sądeczanie dla Niepodległej"

Na konkurs "Sądeczanie dla Niepodległej" wpłynęły 74 prace. Konkurs polegał na przygotowaniu pracy pisemnej. Mogło to być opowiadanie, list, esej, wywiad lub reportaż. Skierowany był do wszystkich uczniów szkół podstawowych (klasy 4-8), szkół średnich, studentów i osób dorosłych. Komisja konkursowa oceniała nie tylko zgodność z tematem, właściwą treść merytoryczną i umiejętne stosowanie nazewnictwa historycznego, jak i umiejętność poprawnej interpretacji faktów i wiele innych cech prac. Oto zwycięzcy:


Natalia Szwala
Z LO W Starym Sączu zdobyła 1 miejsce w kategorii "Szkoły ponadpodstawowe" za pracę "Nasz Pułk – Nasz Chluba. Historia 1 Pułku Strzelców Podhalańskich", zdobywając  41 na 50 punktów.


Dominika Królczyk, uczennica ZS im. ks. prof. J. Tischnera w Starym Sączu za pracę  "Bohater walk o wolność 1914-1920 – historia wybranego żołnierza – Józef Giza. List Józefa Gizy z frontu do żony Wiktorii" zdobyła 3 miejsce w kategorii "Szkoła ponadpodstawowa."
 

Jakub Hybel z LO w Starym Sączu za "Szlak bojowy 1 Pułku Strzelców Podhalańskich" otrzymał 38 punktów i zdobył wyróżnienie.
 

Karolina Bodziony z Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Sączu za pracę  "Stefan Pach – bohater walki o wolność 1914-1918" uzyskała  39 punktów i zdobyła 1 miejsce w kategorii "Szkoła podstawowa".
 

Milena Olszanecka z Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu za pracę  "List do bohatera – kapitana Stanisława Kawczaka" (zakres tematyczny: Bohater walk o niepodległość 1914-1920 – przedstaw historię wybranego żołnierza) zdobyła 38 punktów i tym samym 2 miejsce ex aequo w kategorii "Szkoła podstawowa".
Damian Basiaga z SP nr 1 w Obidzy za pracę "Szlak bojowy 1 Pułku Strzelców Podhalańskichotrzymał 36 punktów i 3 miejsce "Szkoła podstawowa".

Dagmara Wnęk z SP w Gaboniu za swoją pracę "Szlak bojowy 1 Pułku Strzelców Podhalańskich" otrzymała 36 punktów i ex aequo 3 miejsce w kategorii "Szkoła podstawowa".

Maria Piekarczyk ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu, za pracę "Węgierskie Monte Casino" (zakres tematyczny: Miejsce upamiętniające walki o niepodległość oraz jej odzyskanie) otrzymała 38 punktów i zajęła 2 miejsce w kategorii "Szkoła podstawowa".(redakcja@sadeczanin.info)

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej"
niepodlegla.gov.plDziękujemy za przesłanie błędu