Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
25/09/2020 - 11:40

Oni mają receptę na udane małżeństwo. Złote Gody 2020 w Korzennej

Podwójnie wyjątkowa uroczystość Złotych Godów odbyła się w Dworze w Korzennej z dużym opóźnieniem. Małżeństwa z imponującym stażem świętowały 50 wspólnie spędzonych lat życia. Przeszli ze sobą tak wiele, a jubileusz przyszło im obchodzić… w maseczkach!

Z zaproszenia na uroczystość Złotych Godów skorzystało 14 na 28 par. Organizowana od lat uroczystość po raz pierwszy odbyła się w szczególnym reżimie i wymagała zachowania wszelkich wymogów sanitarnych. Uczestnikami jubileuszu były przede wszystkim osoby starsze. Gmina Korzenna zadbała o to, aby szczęśliwe małżeństwa czuły się podczas uroczystości bezpiecznie i komfortowo.

Początkowo Złote Gody miały odbyć się wiosną. W ten sposób zaproszeni małżonkowie mieli uczcić swoją piękną rocznicę, którą obchodzili w ubiegłym roku. Mimo, że pandemia pokrzyżowała ich plany, nawet ona nie stanęła na przeszkodzie ich wiecznemu szczęściu.

Czytaj także: Od błahostki do wielkiego wybuchu, czyli anatomia konfliktów małżeńskich

W trakcie uroczystości wójt gminy Leszek Skowron wręczał jubilatom odznaczenia nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Władze gminy bardzo poważnie potraktowały wymogi sanitarne. Wójt przed każdym wręczeniem odznaczenia i okolicznościowych upominków dezynfekował ręce, a obecni na sali przez cały czas, z wyjątkiem wznoszenia toastu i obiadu, mieli na sobie maseczki.

Zobacz też: Kocha, nie kocha... Intercyza to brak zaufania? A może zwyczajnie się opłaca?

Miłość, cierpliwość, kompromis i wytrwałość - to recepta na udane, długie i szczęśliwe życie małżeńskie. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, chociaż w życiu bywa wiele przeciwności. Jubilaci dali nam piękny przykład wzajemnego zrozumienia, umiejętności wspierania się w trudnych chwilach oraz wspólnego przeżywania radości. (k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu

13. Festiwal Biegowy 2022- trwają zapisy!