Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
24/05/2020 - 08:15

26 maja obchodzimy Dzień Matki. Nie zapomnijcie o życzeniach

Jej głos czyni cuda. Pokochała nas jeszcze zanim nas poznała, obdarzając nieskończoną miłością i bezgranicznym wsparciem. W dodatku wykonuje najcięższy zawód świata, jest lekarzem pierwszego kontaktu, psychologiem, artystką i sercem całej rodziny. O kim mowa? No jasne, o naszych mamach.

Ogromna odpowiedzialność i nieograniczony zakres obowiązków. Praca na dwie zmiany, w ciągu dnia i w nocy. Czas pracy? Nielimitowany. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Brak przerw – praca jest świadczona w dni wolne od pracy, wakacje i święta. Wymagane umiejętności komunikacji, podstawowa wiedza z zakresu medycyny, psychologii, zdolności wokalne i artystyczne.

Zatrudnienie na tym stanowisku wymaga poświęceń i maksymalnej koncentracji, a także nieustannej dostępności. Wynagrodzenie? Żadne! Jednak jest to praca niewyobrażalnie satysfakcjonująca, w dodatku wykonują ją miliony ludzi na świecie. Kto? Nasze Mamy!

Czytaj też: Koronawirus a związek. Dla wielu par to czas wielkiej próby. Jak nie zwariować?

Wielkimi krokami zbliża się ich święto. 26 maja będziemy mogli podziękować im za ich miękkie serce, melodyjny głos, a przede wszystkim za to, że pokochały nas jeszcze zanim nas poznały. Sprawmy, aby w tym dniu nasze mamy czuły się wyjątkowo. Nie zapomnijmy o życzeniach, ulubionych kwiatach i małym drobiazgu. To może być Wasze wspólne zdjęcie w pięknej ramce, szkatułka na biżuterię, laurka albo wspólnie spędzony wieczór.

Matka zastąpi każdego, ale nikt nie jest w stanie zastąpić jej. Pomoże, nawet gdy nie ma kiedy. Nakarmi, nawet gdy nie ma za co. Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać, pokonując stojące na jej drodze przeszkody. Tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług. Po prostu.

k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu