Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
17/06/2016 - 10:15

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”

Po raz trzynasty Nowy Sącz stał się stolicą religijnej piosenki dziecięcej. W niedzielę czeka nas finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” wywodzi się z organizowanego przez Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek” Przeglądu Piosenki Religijnej przeprowadzonego po raz pierwszy w 1996 roku. Od początku współorganizatorem festiwalu jest Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, w którym działa zespół „Promyczki Dobra”.

Od wielu lat, co roku spływają do Nowego Sącza setki zgłoszeń do udziału w festiwalu. Dzieci na przesłuchania konkursowe przygotowują dwie piosenki, w tym jedną z repertuaru zespołu „Promyczki Dobra”. Wśród utworów prezentowanych przez młodych artystów zawsze są mile widziane kompozycje premierowe, autorskie oraz piosenki o treści religijnej.

 Koncert finałowy zazwyczaj odbywa się w czerwcu na rynku Nowego Sącza. Tak będzie i w tym roku. W dniach 16 – 19 czerwca będziemy w Nowym Sączu gościć młode talent wokalne z całej Polski. Dzięki życzliwej pomocy Urzędu Miasta Nowego Sącza nasz festiwal staje się coraz wspanialszym wydarzeniem kulturalnym promującym młode talenty wokalne z całej Polski. Podczas XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” oprócz wysokiego poziomu uczestników, świetnej organizacji, spotkań integracyjnych  i warsztatów wokalnych, można spodziewać się wspaniałej zabawy i oczywiście atrakcyjnych nagród.

Finałowy koncert 18 czerwca o godz. 20 na nowosądeckim rynku. Tradycyjnie poprowadzi go Józef Mika.

(oprac. JB)
Fot. Pałac MłodzieżyDziękujemy za przesłanie błędu