Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
24/10/2019 - 19:00

„Odblaskowe Szkoły” - znów głośno mówią o bezpieczeństwie uczniów [ZDJĘCIA]

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie kolejny raz zorganizowała konkurs pod hasłem „Odblaskowa Szkoła”. Co kryje się pod tym hasłem? Wszystko to, co daje gwarancję bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. Szkoły organizują najróżniejsze akcje i eventy, które mają służyć propagowaniu wiedzy na ten temat wśród ich wychowanków i ich rodziców.

Jedną z placówek, która uczestniczy w konkursie jest Szkoła Podstawowa nr 8 im. Władysława Jagiełły w Nowym Sączu. - 18 października odbył się marsz dzieci i nauczycieli naszej szkoły promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczestnicy skandowali hasła dotyczące akcji związanej z "Odblaskową szkołą". Przy zaangażowaniu wszystkich uczestników, którzy zostali zaopatrzenia w odblaskowe kamizelki oraz funkcjonariuszy KMP w Nowym Sączu udało się przemaszerować ulicami Nowego Sącza. Zapamiętajmy jedno z haseł: "Odblaski fajna rzecz, przy plecaku masz je mieć" - opowiada o kulisach akcji Anna Jakubowska.

Zobacz też: Kto ma za nic bezpieczeństwo dzieci w Mszalnicy? Mocne słowa radnego

Do akcji – już po raz drugi - przyłączyła się również Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Korzennej. - W związku z przeprowadzaną akcją odbyły się spotkania z przedstawicielami Policji – zorganizowane dla uczniów wszystkich klas oraz dla rodziców. W trakcie spotkania policjant omówił  z uczniami kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem, szczególnie  w ruchu drogowym a także  przybliżył zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby – relacjonuje Bernadeta Oleksy.

W ramach akcji odbyły też się konkursy: pokaz Mody Odblaskowej, w którym licznie wzięli udział uczniowie klas I – III.  Odblaskowo została udekorowana szkoła oraz autobus szkolny, konkurs „Odlotowy znaczek odblaskowy” oraz konkurs z wiedzy o bezpieczeństwie „Bezpieczny użytkownik drogi.

Dodatkowo uczniowie wykonali Panią i Pana STOP. - Potrzebowali do tego drewnianej łyżki, kolorowego brystolu, klamerek do bielizny oraz zapału do pracy i znajomości znaków drogowych – obrazuje zaangażowanie dzieciaków Oleksy. By kwestiom bezpieczeństwa stało się zadość, wychowankowie szkoły musieli się wykazać przepisową jazdą rowerem na tutejszym miasteczku rowerowym.

Zobacz też: Aż 16 laptopów! Wielka wygrana podstawówki w Jamnicy i udział w Code Week

W organizowaną po raz dziesiąty akcję włączyli się też uczniowie Szkoły Podstawowej w Jamnicy. - Nasi uczniowie pod opieką Katarzyny Obrzut przeprowadzili słodko–kwaśny pomiar prędkości. Akcję zorganizowano przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Miejskiej Komendy Policji w Nowym Sączu. Pomiaru prędkości dokonywali panowie asp. sztab. Henryk Pietrzak i star. sierżant Artur Wojtarowicz. Tym kierowcom, którzy jechali prawidłowo, uczniowie wręczali słodycze, natomiast kierowcy - piraci dostawali cytrynę – opowiada Joanna Kogut zaznaczając, że „piraci” musieli również obiecać uczniom, że od tej pory będą ,,ściągać nogę z gazu”. - Na szczęście było ich niewielu. Ekipa kontrolujących miała też przygotowane tabliczki z prośbami do kierujących, aby nie zapominali o przepisach ruchu drogowego – dodaje pani Joanna.

Dodatkowo w ramach akcji sprowadzono do do SP w Jamnicy mobilne miasteczko rowerowe z Małopolskiego Ośrodka Ruchu. - Mogliśmy dzięki niemu przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno pieszo jak i rowerem. Wszyscy uczniowie aktywnie odpowiadali na pytania związane z ruchem drogowym, pokonywali rowerowy tor przeszkód, a także popisywali się znajomością znaków drogowych – zaznacza Kogut.

Członkowie szkolnej społeczności uczestniczyli również w warsztatach ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, które odbyły się w Instytucie Technicznym PWSZ a zorganizowane były we współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Jeśli i Wasza szkoła uczestniczyła w akcji „Odblaskowa Szkoła” dołączymy i Waszą fotorelację.
Oprac. ES [email protected] Fot.: archiwum SP nr 8 w Nowym Sączu, SP w Jamnicy i SP w Korzennej

„Odblaskowe Szkoły” - znów głośno o bezpieczeństwie uczniów
Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie kolejny raz zorganizowała konkurs pod hasłem „Odblaskowa Szkoła”. Co kryje się pod tym hasłem? Wszystko to, co daje gwarancję bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. Szkoły organizują najróżniejsze akcje i eventy, które mają służyć propagowaniu wiedzy na ten temat wśród ich wychowanków i ich rodziców. Fot.: archiwum SP nr 8 w Nowym Sączu i SP w Korzennej


Dziękujemy za przesłanie błędu