Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
14/10/2014 - 09:53

„O fotografii” – spotkania i konsultacje z Bogdanem Konopką

W Chełmcu, Kamionce Wielkiej i Stróżach odbędą się otwarte wykłady i konsultacje z cenionym fotografikiem Bogdanem Konopką.
Bogdan Konopka (ur. 1953) – fotograf, krytyk, wykładowca; stały współpracownik czasopism poświęconych sztuce: „Format” i „Fotografia”. Swoje prace prezentował podczas kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, eksponowanych w Europie, Azji i USA. Jedną z najbardziej znanych wystaw w jego dorobku jest „Niewidzialne miasto” prezentowane w światowej sławy Centrum Pompidou w Paryżu. Laureat głównej nagrody w Europejskim Konkursie Fotografii (Grand Prix de la Vevey, 1998 r.), stypendysta Pro Helvetia (Szwajcaria 1993 r.), Miasta Paryż (1994 r.), Ambasady Francuskiej w Pekinie (2005 r.), Instytutu Kultury Francuskiej (2000 i 2004). Bogdan Konopka jest także autorem wielu książek i albumów fotograficznych, m.in. „Szary Paryż”, „De rerum natura”, „Chiny - imperium szarości”.

Spotkania i konsultacje są bezpłatne oraz mają charakter otwarty. Adresowane są głównie do miłośników fotografii, którzy chcą posłuchać doświadczonego i uznanego twórcy, działającego na polu fotografii artystycznej od wielu lat.

W pierwszej części każdego spotkania Bogdan Konopka podejmie się próby odpowiedzi na nurtujące problemy, z którymi mierzy się wielu twórców posługujących się medium fotografii. Po co fotografujemy? Jakie są nasze zdjęcia? Komu potrzebna jest moja fotografia? Czy język fotografii jest uniwersalny? Czego oczekuje współczesny odbiorca fotografii? Jak odnaleźć swoją drogę pośród miliardów obrazów? Podczas drugiej części będzie możliwość prezentacji własnych zdjęć i wysłuchania uwag, rad i opinii Bogdana Konopki na ich temat. Prosimy o wybór ważnych dla siebie prac, których liczba nie przekracza ok. 15-20 sztuk. Można przynieść je w postaci plików jpg lub w wersji papierowej (wydrukowane).

Spotkania są częścią projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie” - warsztaty fotograficzne, katalog oraz wystawa lokalnej twórczości kulturalnej z gmin Chełmiec, Grybów i Kamionka Wielka”. Jego organizatorem jest radny gminy Grybów, Wiktor Durlak. Poprowadzi je współorganizator projektu, fotograf i wykładowca, Krzysztof Ligęza.

Miejsca i terminy:
Chełmiec – sobota, 18.X, godz. 10.00 - sala 1/3, budynek gimnazjum Zespołu Szkół w Chełmcu, ul. Marcinkowicka 9

Kamionka Wielka – sobota, 18.X, godz. 16.00, Zespół Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych nr 1 w Kamionce Wielkiej (Kamionka Wielka 154)

Stróże - niedziela 19.X, godz.16.00. Restauracja Pałacyk Pod Różą, Stróże

Źródło: Korona Sądecka 3D
(oprac. JB)
Fot. B. KonopkaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe