Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
11/06/2019 - 21:10

Nowy Sącz: Promocja przewodnika po Nowym Sączu

W gmachu głównym Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu odbędzie się promocja wydawnictwa pt. „Nowy Sącz – przewodnik śladami przeszłości”. Jego autorem jest Leszek Migrała – historyk, który w swoim dorobku ma wiele artykułów i książek, związanych tematycznie z Nowym Sączem i Ziemią Sądecką.

Spotkanie promocyjne rozpocznie się o godz. 17. Poprowadzą je: Piotr Tengowski oraz Robert Ślusarek, dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu

Spotkanie promujące książkę „Nowy Sącz – przewodnik śladami przeszłości” poprowadzą Piotr Tengowski i Robert Ślusarek – dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. 

Co pisze o tym wydawnictwie prof. dr hab. Julian Dybiec:

„Niniejsza publikacja to nie tylko często spotykany i typowy przewodnik, ale także zwięzła i krótka historia Nowego Sącza i opis tras turystycznych dających przegląd wszystkich godnych obejrzenia zabytków, budowli i dzielnic. Przewodnik napisany w dobrym i lekkim stylu literackim, przetykany anegdotami i fragmentami dawnych źródeł i opracowań, budzić może zainteresowanie nie tylko turystów odwiedzających miasto, ale także mieszkańców Nowego Sącza, którzy pragną odświeżyć swą wiedzę historyczną lub sentymentalnie wrócić do zabytków przeszłości, które wprawdzie od dawna istnieją, lecz dzięki np. restauracji nie są już takie same jak kiedyś. Książka nie powiela znanych opowieści o zabytkach. Na jej kartach widać odwoływanie się do najnowszych badań i ustaleń, w tym także prac własnych Autora. Bardzo dobrym uzupełnieniem przewodnika jest zamieszczona na końcu bibliografia podstawowych opracowań dotyczących opisywanych zagadnień”.

Opr. IM, Fot. i źródło: UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu