Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
28/09/2018 - 19:45

Nowy Sącz: Nowe przedszkole otworzyło swoje podwoje w Szkole Podstawowej nr 3

Kolorowe sale, zabawki i sprzęt multimedialny na najwyższym poziomie. To tylko niektóre elementy wpływające na rozwój dziecka, które oferuje otwarty właśnie nowy oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu. Najmłodsi sądeczanie mają do dyspozycji wspaniałe pomieszczenia.

Sale dla oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu zostały gruntownie zmodernizowane i wyremontowane. Wcześniej podobny proces przeszły pomieszczenia w Szkole Podstawowej nr 1. Tam również funkcjonuje oddział przedszkolny.

Pomieszczenia, które zostały oddane w "trójce" do dyspozycji przedszkolaków są wyposażone w sprzęt niezbędny w pracy z dziećmi. Do przedszkola uczęszcza tam pięćdziesięcioro najmłodszych. Taka sama liczba przedszkolaków jest w Szkole Podstawowej nr 1.

Utworzenie stu nowych miejsc przedszkolnych pochłonęło ponad dwa miliony złotych. Większość tej kwoty stanowiło unijne dofinansowanie. Wkład własny miasta wyniósł czterysta tysięcy złotych.

Dzieci w nowych oddziałach przedszkolnych mogą przebywać od godziny 6:30 do 16:30. Mają także bezpłatne zajęcia z języka angielskiego, logopedii i gimnastyki korekcyjnej. Jedyny koszt, jaki ponoszą ich rodzice, to opłaty za wyżywienie.

W przyszłym roku przy oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3, powstanie jeszcze nowoczesny plac zabaw dla dzieci.

Opr. IM, Fot. i źródło: UM w Nowym Sączu.

Nowe przedszkole w SP nr 3 w Nowym Sączu otwarte
Nowe przedszkole w SP nr 3 w Nowym Sączu otwarte


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)