Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
28/05/2019 - 09:25

Nowy Sącz: Moja przygoda w muzeum. Uczestnicy odebrali nagrody i wyróżnienia

Takiego tłumu ludzi dawno już nie było w oddziale Muzeum Okręgowego przy ul. Lwowskiej w Nowym Sączu. To właśnie tam odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie regionalnej edycji konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Moja przygoda w Muzeum”.

Był on organizowany w ramach Artystycznych Spotkań dla Dzieci i Młodzieży przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Okręgowe w Toruniu. Regionalną edycję przygotowało i przeprowadziło Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Sączu i Stowarzyszenia Dla Miasta Nowego Sącza.

W muzealnej siedzibie zebrali się młodzi sądeccy artyści, ich instruktorzy oraz rodziny. Podczas uroczystości podsumowano konkurs i rozdano nagrody oraz wyróżnienia dla dzieci i młodzieży biorącej udział w konkursie.

Komisja konkursowa,  obradująca pod przewodnictwem Józefa Pogwizda, w składzie: Tomasz Michałowski, Aneta Liber – Dębicka, Lucyna, Daniel - Lachor, Anna Florek, Danuta Plata postanowiła, mając na uwadze bardzo wysoki poziom prac, przyznać aż 16 nagród, 39 wyróżnień oraz wyróżnienie zbiorowe dla Warsztatów Terapii Zajęciowej MADA w Nowym Sączu (10 osób).

Członkowie jury podkreślili, że szczególnie cenną w tej edycji inicjatywą młodych artystów i ich opiekunów było innowacyjne i twórcze przedstawianie tematu, szczególnie jeśli chodzi o zastosowanie różnorodnych technik artystycznych.

[email protected], fot. Piotr Droździk.

Moja Przygoda w Muzeum
Moja Przygoda w Muzeum


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020