Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
22/11/2019 - 21:10

Nowy Sącz: dawniej kawiarnia, teraz nowoczesna świetlica [ZDJĘCIA]

Na osiedlu Centrum w Nowym Sączu została otwarta nowa świetlica, z której będą korzystali mieszkańcy. Do ich dyspozycji będzie między innymi komputer, telewizor. W wyremontowanym obiekcie będą organizowane różnego rodzaju zajęcia dla różnych grup wiekowych.

Świetlica znajduje się przy al. Wolności 39 a, nieopodal II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej.

Od dwunastu lat obiekt jest użytkowany przez Zarząd Osiedla Centrum. Jego przewodnicząca Grażyna Migrała powiedziała nam, że w tym budynku mieściły się dawniej różne instytucje, między innymi czytelnia Biblioteki Pedagogicznej, modelarnia, a nawet mała kawiarnia, a także niewielka świetlica, którą pomagali remontować więźniowie.

Teraz dość duży budynek został nie tylko wyremontowany, ale zmodernizowany. Może pomieścić nawet do 80 osób. Placówka posiada monitoring.

- Do dyspozycji mamy dużą salę, zaplecze socjalne, w którym znajduje się duża kuchnia – mówi Grażyna Migrała, przewodnicząca Zarządu Osiedla Centrum. - Jest jeszcze jedno pomieszczenie i oczywiście toaleta.

W otwarciu świetlicy uczestniczył między innym prezydent miasta Ludomir Handzel i jego zastępczyni Magdalena Majka. Świetlica będzie czynna cztery godziny dziennie, od poniedziałku do piątku.

- Dla dzieci będziemy organizowali zajęcia komputerowe, plastyczne. Do dyspozycji będą gry planszowe – dodaje przewodnicząca osiedla. – Zadbamy także o to, aby oferta zajęć dla naszych mieszkańców była szeroka. Mamy zatrudnioną już na pół etatu panią, która te zajęcia będzie prowadziła. W planach są m.in. spotkania z ciekawymi ludźmi, wystawy

Oczywiście zbierać się w niej będzie również Zarząd Osiedla.

Podczas uroczystości otwarcia nie zabrakło atrakcji dla dzieci, poczęstunku oraz koncertu duetu wokalno-gitarowego, Katarzyny Chruściel i Rafała Gondka.

Jest to już czwarta świetlica spośród pięciu, które władze miasta zamierzały otworzyć po gruntownym remoncie w tym roku.

Obecnie w Nowym Sączu funkcjonują już świetlice na os. Nawojowska (ul. Kusocińskiego 4a), na os. Przydworcowe (ul. Żółkiewskiego 23) oraz na os. Stare Miasto (ul. Romanowskiego 2). Wkrótce uruchomiona zostanie też świetlica: dla Osiedla Kilińskiego (ul. Stolarska 28).

i.michalec@sadeczanin.info, fot. UM w Nowym Sączu.

Dawniej kawiarnia, teraz nowoczesna świetlica
Na osiedlu Centrum w Nowym Sączu została otwarta nowa świetlica, z której będą korzystali mieszkańcy. Do ich dyspozycji będzie między innymi komputer, telewizor. W wyremontowanym obiekcie będą organizowane różnego rodzaju zajęcia dla różnych grup wiekowych.


Dziękujemy za przesłanie błędu