Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
12/12/2012 - 08:39

Nowy Sącz: Adwentowy Dzień Skupienia dla samorządowców

Prezydenci, burmistrzowie, radni i inni pracownicy samorządowi spotkają się w sobotę, 15 grudnia na dniu skupienia. Będzie modlitwa, prelekcja i okazja do spowiedzi. Takie spotkania tradycyjnie w Adwencie organizuje Kuria Diecezjalna w Tarnowie.
 - Przeżywamy w Kościele Rok Wiary, jest on wspaniałą okazją dawania świadectwa o wierze, która nigdy nie jest naszą sprawą prywatną. Dzień ten będzie okazją do osobistej i wspólnotowej refleksji nad powołaniem i służbą, jaką pełnimy wobec społeczeństwa oraz Narodu, który przez wieki kształtowała i nadal kształtuje wiara i tradycja chrześcijańska – napisał w zaproszeniu do samorządowców, biskup tarnowski Andrzej Jeż.
Podczas dnia skupienia samorządowcy wysłuchają prelekcji na temat „Umocnieni wiarą, patrzmy z nadzieją na nasze zaangażowanie w świecie, oczekując «nowego nieba i nowej ziemi», w których zamieszka sprawiedliwość” (Porta fidei 14) – kwestia sprawiedliwości społecznej w Katechizmie Kościoła Katolickiego.
Adwentowy dzień skupienia dla władz i pracowników samorządowych odbędzie się w Nowym Sączu, Bochni, Dębicy, Mielcu oraz w Tarnowie. Spotkania rozpoczną się o godz. 10.00.

(K)
Źródło: www.diecezja.tarnow.pl Ewa Biedroń
fot. IO


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)