Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
24/08/2016 - 10:35

Nowy Sącz: Zmiany wikariuszy w parafiach

Sądeckie parafie żegnają kilku dotychczasowych księży wikariuszy i czekają na nowych kapłanów.

Pierwsze decyzje o zmianach personalnych w parafiach diecezji tarnowskiej ks. Biskup ogłasza w maju - zaraz po przyjęciu przez seminarzystów 6. roku święceń kapłańskich. W czerwcu wierni poznają nowych proboszczów i wikariuszy.

W najbliższym czasie zmiany czekają niemal wszystkie nowosądeckie parafie. Z tej na os. Helena odchodza ks. Bernard Budacz (do Straszęcina) i ks. Jakub Piekielny (do Łękawicy). Zastąpią ich ks. Grzegorz Kubalica z Piwnicznej Zdroju i ks. Łukasz Pukło z Jodłowej.

Z parafii św. Jana Chrzciciela do parafii św. Małgorzaty odchodzi ks. Tadeusz Machniewicz, a w jego miejsce posługę rozpocznie ks. Roman Górowski z Podgórskiej Woli.

Ks. Krzysztof Misiaszek – wikariusz z parafii MB Bolesnej został skierowany do pracy w parafii św. Jakuba w Brzesku. Zastąpi go ks. Sławomir Głodzik z parafii św. Stanisława w Tarnowie.

Swoje dotychczasowe parafie opuszczaja także ks. Mirosław Świerk z parafii MB Niepokalanej, który będzie pracował w Nowym Wiśniczu i ks. Lesław Wąchała z parafii św. Kazimierza, który będzie pracował w parafii bł. Karoliny w Tarnowie.

(KB)

Fot. KBDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020