Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
14/09/2016 - 06:40

Nowy Sącz: Ruszają Młodzieżowe Poniedziałki Teatralne

Spektakl „Mówiła” w wykonaniu gimnazjalistów z „jedenastki” zainauguruje cykl Młodzieżowych Poniedziałków Teatralnych.

– Po wakacyjnej przerwie Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu wznawia prezentacje szkolnych teatrów w ramach cyklu „Młodzieżowe Poniedziałki Teatralne” – zaznacza Janusz Michalik, kierownik Działu Artystycznego MOK.

W poniedziałkowe popołudnie (19 września) o godz. 17.30 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury swój autorski spektakl pt. „Mówiła” zaprezentuje Teatr „Iskiereczka”, działający pod egidą Gimnazjum nr 11 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu (opiekę nad grupą sprawuje Barbara Margasińska).

„Iskiereczka” prezentowała ten spektakl na scenie w MOK w maju podczas III Sądeckich Konfrontacji Artystycznych Talentów, zdobywając I Nagrodę, a także w finale 31. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”.

Pomysł spektaklu „Mówiła” zrodził się pod wpływem doniesień prasowych na temat wzrostu prób samobójczych wśród młodzieży. Przedstawienie opowiada o dziewczynce, która pragnęła zrealizować swoje marzenia i z tego powodu popadła w konflikt z rodzicami, rówieśnikami i nauczycielami.  Brak empatii, zrozumienia ze strony otoczenia powoduje wzmaganie się stresu, pod wpływem którego bohaterka podejmuje ostateczną decyzję. 

Celem spektaklu jest uświadomienie widzom, jak ważne jest tzw. aktywne słuchanie, jak wielu nieszczęściom można zapobiec, gdy uważnie słuchamy wypowiedzi innych i traktujemy je poważnie. Przedstawienie równie dobrze mogłoby nosić tytuł „Wołanie o pomoc”. 

Bezpłatne wejściówki na spektakl można otrzymać w sekretariacie MOK - Al. Wolności 23, w godz. 8- 16.

(oprac. JB)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu