Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
25/07/2019 - 14:20

Nowosądeckie Strefy Relaksu i "Wakacyjne Biblioteki"

Przez całe wakacje w Nowym Sączu działać mają Nowosądeckie Strefy Relaksu - pierwsza z nich otwarta została na placu Starej Sandecji, druga - od kilku dni funkcjonuje w Rynku. Biblioteka włączyła się w umilenie chwil odpoczywającym w tych miejscach poprzez "Wakacyjne Biblioteki".

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w ostatnich latach za działania na rzecz promocji czytelnictwa zdobyła kilka nagród i wyróżnień: zdobyliśmy tytuł Mistrza Promocji Czytelnictwa 2017, w 2015 roku II miejsce w ogólnopolskim konkursie na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek, a w 2014 roku wyróżnienie. W zestawieniu opracowanym przez Dział Edukacji, Nauki i Badań Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie za 2018 rok zajęliśmy I miejsce wśród bibliotek publicznych województwa małopolskiego w najważniejszych kategoriach: wypożyczeń, liczbie czytelników oraz zakupionych książek. 

Tak więc Nowy Sącz przoduje w czytelnictwie, a my nie zwalniamy tempa i w te wakacje ...wychodzimy w plener, ogłaszamy konkurs fotograficzny, spotykamy się z seniorami i bierzemy udział w Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej "Ojce i Dziatki"!

Przez całe wakacje w Nowym Sączu działać mają Nowosądeckie Strefy Relaksu - pierwsza z nich otwarta została na placu Starej Sandecji, druga - od kilku dni funkcjonuje w Rynku. Biblioteka włączyła się w umilenie chwil odpoczywającym w tych miejscach poprzez "Wakacyjne Biblioteki".

Czym są "Wakacyjne Biblioteki"? To miejsca działające na zasadzie bookcrossingu. Regaliki z książkami ustawione są w obrębie Stref Relaksu tak, aby każdy zainteresowany mógł z nich skorzystać. Półki wypełnione są ciekawymi książkami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zasady pożyczania są proste: można książkę wziąć, przeczytać, a po przeczytaniu zwrócić na miejsce lub podać dalej. Do "Wakacyjnej Biblioteki" można też przynieść z domu książki, które już nie są potrzebne, aby znalazły nowych czytelników.

To nie wszystkie atrakcje - przy okazji uruchomienia "Wakacyjnej Biblioteki" w Rynku wystartował konkurs fotograficzny "Z książką na wakacjach". Do udziału w nim zaproszony jest każdy, kto wypoczywa w Strefie Relaksu. Wystarczy zrobić zdjęcie nawiązujące do książek, czytania, odpoczynku i do 20 sierpnia br. wraz z formularzem zgłoszeniowym wysłać na adres mailowy biblioteki [email protected] (lub dostarczyć osobiście lub pocztą tradycyjną). Szczegóły konkursu przedstawiamy na plakatach. Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.sbp.nowysacz.pl w zakładce konkursy. 
Tydzień temu zainaugurowaliśmy spotkania "Środy z książką". O godzinie 11:00 w każdą środę w Centrum Sądeckiego Seniora przy ul. Jagiellońskiej 8 pracownicy biblioteki prowadzić będą spotkania związane z książkami i czytelnictwem, będą przedstawiane nowości czytelnicze, "perełki" z Działu Zbiorów Regionalnych i Zabytkowych, prowadzone dyskusje.
W sierpniu natomiast zapraszamy młodych podróżników i odkrywców na warsztat edukacyjny dla dzieci – Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem „Wombat Maksymilian – podróże i przygody"  w ramach  Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej "Ojce i Dziatki". Więcej informacji na stronie Festiwalu:
tekst: Anna Kosowska-Zgrzeblak
Sądecka Biblioteka Publiczna


Dziękujemy za przesłanie błędu