Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
05/07/2012 - 06:09

Nowi proboszczowie w parafiach diecezji tarnowskiej

Biskup tarnowski Andrzej Jeż mianował dla siedmiu parafii naszej diecezji nowych proboszczów i administratorów. Znaleźli się wśród nich zarówno wikariusze, jak również duszpasterze przeniesieni z innych parafii.
Nowo mianowani kapłani obejmą powierzone im urzędy z dniem 12 sierpnia 2012 r., z wyjątkiem parafii Szarwark i parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Tarnowie, w których zmiana na urzędzie proboszcza nastąpi z dniem 1 września 2012 r.
Zmiany dotkną Dom Rekolekcyjny „Arka” w Gródku nad Dunajcem. Ks. Wacław Barnaś - tamtejszy rekolekcjonista został mianowany na urząd proboszcza w parafii Cieniawa, za ks. Franciszka Olczaka, który przeszedł na emeryturę.
Z parafii pw. Św. Kazimierza w Nowym Sączu odejdzie dotychczasowy wikariusz - ks. Andrzej Krajewski, który został mianowany na urząd administratora w parafii Trzciana k. Mielca, za ks. Stanisława Duszkiewicza, który przeszedł na emeryturę.
Do parafii Wielogłowy, za ks. Kazimierza Starca, który przeszedł na emeryturę, przyjdzie ks. Ryszard Mikos - dotychczasowy proboszcz w parafii Kamienica Górna.
Pozostałe nominacje:
Ks. Janusz Halik, dotychczasowy proboszcz w Szarwarku został mianowany na urząd proboszcza parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Tarnowie, za ks. Zbigniewa Guzego, który podejmie obowiązki w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
Ks. Andrzej Gadzina, dotychczasowy wikariusz w parafii w Ochotnicy Górnej został mianowany na urząd administratora w parafii Kamienica Górna, za ks. Ryszarda Mikosa, który został mianowany proboszczem w Wielogłowach.
Ks. Waldemar Patulski, dotychczasowy duszpasterz we Francji został mianowany na urząd proboszcza parafii Szarwark, za ks. Janusza Halika, który został mianowany proboszczem parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Tarnowie.
Ks. Marek Wojnarowski, duszpasterz na Ukrainie został mianowany na urząd proboszcza parafii w Buchcicach, za ks. Andrzeja Dyla, który przeszedł na emeryturę.
Czytaj także: Zmiany personalne w parafiach diecezji tarnowskiej


(KB)
za: www.diecezja.tarnow.pl
fot. KBDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)