Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
24/03/2020 - 18:05

Nowe ograniczenia w walce z pandemią. W mszy może uczestniczyć jedynie 5 osób

W Polsce do tej pory potwierdzono 844 przypadki zakażenia koronawirusem. Niestety aż 9 osób zmarło. Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się w Polsce koronawirusa.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi w mszy świętej i innych obrzędach może uczestniczyć jedynie pięć osób, nie licząc kapłanów sprawujących posługę. Chwilę po ogłoszeniu tej decyzji, duchowni zaczęli za pośrednictwem portali społecznościowych informować swoich parafian o nowych obostrzeniach.

- Zachęcam wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach – zwrócił się do wiernych przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Jednocześnie poinformował, że poprosił kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie 25 marca.

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki wprowadził również zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań i imprez oraz zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem sytuacji, gdy dana osoba musi iść do pracy, sklepu, apteki czy lekarza. Od jutrzejszego dnia będą obowiązywać także ograniczenia dotyczące komunikacji publicznej. Za niedostosowanie się i złamanie powyższych ograniczeń grozi mandat w wysokości 5 tys. zł.

RG [email protected], Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)