Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
14/05/2024 - 14:05

Noc Muzeów w Nowym Sączu — zobacz, co Cię czeka piątkowej nocy!

Najbliższy piątkowy wieczór będzie można spędzić bardziej kulturalnie niż zwykle. Wszystko za sprawą wydarzenia, jakim jest Noc Muzeów. Wydarzenie stwarza możliwość odwiedzania ciekawych obiektów muzealnych za symboliczne kwoty.

Galeria Marii Ritter i Stare Wnętrza Mieszczańskie znajdują się przy ulicy Rynek 2 w Nowym Sączu. W samym centrum miasta masz szansę przenieść się do XIX i początku XX wieku, nie tylko zwiedzając wystawy, ale również angażując się w gry, zabawy, przymierzając stroje i rysując. 

Noc Muzeów w Galerii Marii Ritter i Starych Wnętrzach Mieszczańskich rozpocznie się o godzinie 18.00. Do godziny 20.30 program prezentuje się następująco: 

  • Zwiedzanie starych wnętrz mieszczańskich 
  • Pudełka sensoryczne - co to za przedmiot?
  • Mieszczańska szafa z XIX/XX w. - selfie w stroju z epoki
  • Dawne gry i zabawy mieszczańskie

Przewidziane są również warsztaty plastyczne dla dzieci, a ramach nich:

  • Peruki z epoki
  • Pokoloruj starą fotografię
  • Ramki, rameczki w stylu Art déco

W godzinach 21.00 — 22.00 muzeum oferuje coś dla ucha — koncert malowany dźwiękiem: NIKI4 YOU. 

Zespół RB TRIO [w składzie: Rafał Boniśniak (perkusja, kompozycje), Sebastian Galus (piano) i Dawid Stawecki (bas)] będzie starał się oddać muzycznie dzieła docenionego dopiero po śmierci malarza - Nikifora Krynickiego, urodzonego w Krynicy-Zdrój. Muzyka na żywo będzie połączona z wizualizacjami - obejrzysz prace artysty. 

Mieszanka jazzu, rocka, funku, soulu, bluesa i innych gatunków muzycznych przeniesie Cię wprost na płótna malarza. Poczujesz klimat Beskidu Sądeckiego, odwiedzisz stare cerkwie, poznasz magię małych miasteczek. Godzinny koncert będzie się składał z 12 utworów.  Wstęp na całą Noc Muzeów w Galerii Marii Ritter kosztuje jedynie 2 złote. 

Zobacz również: co może Ci dać spotkanie ze sztuką

źródło: https://kalendarz.nowysacz.pl/lista-wydarzen/709-noc-muzeow-3/2024-05-17-18-00 / ([email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu