Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
08/12/2019 - 11:15

Niezwykły kwartet Argentum z Krakowa zagra w Nowym Sączu

Kwartet Argentum powstał w tym roku przy Akademii Muzycznej w Krakowie w ramach przedmiotu „kameralistyka”. Członków zespołu połączyła wspólna pasja, przyjaźń i chęć grania. Już niedługo kwartet wystąpi w Nowym Sączu.

- Postanowiłyśmy razem założyć zespół, ponieważ przez ostatnich kilka lat miałyśmy okazję razem grać w różnych orkiestrach i formacjach – powiedziała Dorota Leonow, członek zespołu. – Zawsze dobrze nam się współpracowało i, przede wszystkim, przyjaźnimy się – dodała. 

W skłąd zespołu wchodzą: Karolina Kruczała i Berenika Friso, które grają na skrzypcach, Dorota Leonow grająca na altówce oraz Katarzyna Bryniczka – wiolonczelistka. Kwartet współpracuje również a akordeonistą, Mariuszem Kruczałą, który wraz pierwszą skrzypaczka, Karoliną Kruczałą tworzą zespół „Liaita duo”.

Repertuar kwartetu jest niezwykle bogaty, każdy znajdzie coś dla siebie. Zespół gra muzykę klasyczną, filmową oraz rozrywkową. 

Argentum zazwyczaj koncertuje w Krakowie. Posłuchać ich można m.in. w muzeum Europeum oraz na zamku w Niepołomicach. Już niebawem zespół usłyszymy również w Nowym Sączu oraz Nowym Targu. Podczas koncertów usłyszymy kolędy zaaranżowane przez jedną ze skrzypaczek, Karolinę Kruczałę.

Zespół nie ogranicza się tylko do koncertowania w Polsce, jak poinformowała nas Dorota Leonow przygotowują się do cyklu koncertów w Anglii i Szwajcarii, które odbędą się w lipcu 2020 roku. Argentum ma w planach również konkursy muzyki kameralnej, w Polsce i za granicą, głównie we Włoszech.

- Zespół został stworzony z potrzeby wspólnego muzykowania i dzielenia się tą muzyką z innymi – to sprawia nam największą radość, dodaje energii do działania oraz dalszego rozwoju. – powiedziała na koniec Dorota Leonow.

[email protected], fot. Kwartet ArgentumDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)