Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
15/11/2018 - 13:10

Niepodległa Mszalnica i Mystków - mieszkańcy uczcili setną rocznicę

11 listopada społeczność Mszalnicy i Mystkowa uczciła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz świętowała drugą rocznicę wyboru św. Faustyny na patronkę Mszalnicy.


Główne uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba w Mystkowie, której przewodniczył ks. Proboszcz Józef Głowa. W wydarzeniu uczestniczył Wójt Gminy Kamionka Wielka  - pan Kazimierz Siedlarz, pracownicy Urzędu Gminy w Kamionce Wielkiej oraz radni Mszalnicy. Wzięli w nich udział także mieszkańcy Mszalnicy i Mystkowa oraz orgnizacje na tym terenie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. Karoliny Kózkówny w Mszalnicy, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali część artystyczną. O godz. 15.00 w sali gimnastycznej w budynku szkoły zgromadzili się dzieci, młodzież, grono pedagogiczne, rodzice działające oraz zaproszeni goście, by wspólnie uczcić dwa wielkie święta. Po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia, uczniowie przypomnieli postać św. Faustyny oraz przedstawili pantomimę ukazującą drogę Polski do niepodległości.


Tego dnia przedstawiciele Mszalnicy - Piotr Witek, Władysław Główczyk oraz Michał Jelito przekazali na ręce dyrektora szkoły krzyż i list – swoiste świadectwo księdza Jana Augustyna, który pełnił służbę kapłańską w trudnych czasach komunizmu. Podsumowaniem uroczystości był koncert życzeń dla Polski – odczytane zostały najpiękniejsze życzenia dla naszej Ojczyzny, które przeplatane były wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

K.M.

Życzenia od uczniów dla Polski:

Polsko, nasza ojczyzno! W tym szczególnym dniu życzymy Ci kolejnych setek lat w wolności, spokoju i bezpieczeństwie. Bądź krajem kochanym przez wszystkich Twoich mieszkańców, troszczących się o Twoje dobro. Dziękujemy Ci Polsko, że jesteśmy ludźmi wolnymi. Dziękujemy, że Twoja ziemia wydała światu tak wielu wspaniałych ludzi. Jesteśmy dumni, że możemy żyć w Twoich bezpiecznych granicach i że możemy swobodnie mówić po polsku.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)