Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
19/04/2022 - 12:50

Nie żyje redemptorysta ojciec Stanisław Odroniec. Zmarł nagle w wieku 74 lat

W wielkanocny poranek, w wieku 74 lat, zmarł nagle ojciec Stanisław Odroniec. Zakonnik pochodził z Limanowszczyzny. To właśnie tam się urodził i spędził swoje młodzieńcze lata. W Zgromadzeniu Redemptorystów przeżył 54 lata, a w kapłaństwie 48 lat.

Ojciec Stanisław Odroniec urodził się 22 marca 1948 roku w Sechnej koło Limanowej. Szkołę podstawową ukończył w swojej rodzinnej miejscowości, a następnie uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. W. Orkana w Limanowej. W 1967 roku zdał egzamin maturalny i wstąpił do Zgromadzenia Redemptorystów.

Pierwszą profesję zakonną złożył 15 sierpnia 1968 roku, zaś profesję wieczystą 2 lutego 1974 roku. 13 czerwca 1974 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Jerzego Ablewicza w Tuchowie.

Po święceniach został skierowany do Tirocinium w Toruniu. Następnie podjął pracę jako misjonarz w Elblągu, gdzie pracował przez trzy lata. Gdy na początku 1978 roku pojawiła się możliwość wyjazdu na nową placówkę redemptorystów w Boliwii, natychmiast zgłosił swoja kandydaturę, motywując to tym, że „jedynym jego pragnieniem w życiu była praca misyjna poza krajem”.

Zobacz też "Pokój wam! Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą!" 

Ojciec Stanisław Odroniec do 2002 roku posługiwał jako przełożony i proboszcz na placówkach misyjnych w Tupiza, Tarija i Cochabamba (Boliwia). Następnie przez cztery lata posługiwał jako wikariusz w Parafii Świętego Zbawiciela w Santa Cruz. Był też dyrektorem katolickiego radia i współpracował z największą katolicką platformą medialną w USA.

W 2007 roku wrócił do Polski i zamieszkał w Bielsku-Białej, gdzie był administratorem domu i kapelanem sióstr redemptorystek. Następnie przez cztery lata był przełożonym domu zakonnego i rektorem kościoła św. Mikołaja w Zamościu. Od 2015 roku mieszkał w Szczecinie, gdzie pomagał w duszpasterstwie miejscowym. Zmarł nagle w noc Zmartwychwstania Pańskiego. Jak na razie nie jest znana data i miejsce pogrzebu zakonnika. ([email protected] Fot. i Źr. Redemptor.pl)Dziękujemy za przesłanie błędu