Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
11/03/2023 - 08:25

Nie żyje ks. Władysław Kiełb. Przez kilka lat posługiwał na Sądecczyźnie

Zmarł emerytowany proboszcz parafii Kamionka Mała i Szczepanowice śp. ks. Władysław Kiełb. Przez kilka lat jako rezydent posługiwał na Sądecczyźnie w Siennej. Ostatnie miesiące życia spędził w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. Miał 73 lata.

Śp. ks. Władysław Kiełb urodził się 8 listopada 1949 roku w Mielcu. Pochodził z parafii Chorzelów. W 1972 r. ukończył szkołę średnią i zdał egzamin dojrzałości, a następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, 28 maja 1978 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza.

Jako wikariusz przez pięć lat pracował w Moszczenicy, a potem przez cztery lata w Szczepanowicach. 26 sierpnia 1987 roku został proboszczem Parafii św. Katarzyny w Kamionce Małej. Tę posługę pełnił przez cztery lata. 5 sierpnia 1991 roku został mianowany proboszczem Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Szczepanowicach.

Zobacz też Cuda w Korzennej: potrącił pieszą na przejściu, od policjantów dostał tylko upomnienie

Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego ojca duchownego i duszpasterza apostolstwa trzeźwości w dekanacie Tarnów-Zachód, a także referenta do spraw misji w dekanacie Ujanowice.


W 2019 r. jako rezydent zamieszkał w parafii Szczucin. Od października 2020 roku przebywał w parafii Sienna, a od stycznia 2023 roku zamieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Za gorliwie pełnioną posługę kapłańską w 1988 roku otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w 1996 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

Zmarł 9 marca w czterdziestym piątym roku kapłaństwa. Miał 73 lata. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (13 marca) w kościele parafialnym w Chorzelowie. O godzinie 13 zostanie odprawiona msza pogrzebowa, po której ciało zmarłego kapłana zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. ([email protected] Źr. Portal Diecezji Tarnowskiej, Fot. Koło Gospodyń Wiejskich w Szczepanowicach)


Dziękujemy za przesłanie błędu