Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
12/08/2020 - 20:45

Nie żyje ks. Jaromir Buczak. Zginął w Tatrach, w tragicznym wypadku

Do naszej redakcji dotarła przed chwilą bardzo smutna wiadomość. Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych w Tatrach zginął ks. Jaromir Buczak - kapłan pochodzący z diecezji tarnowskiej, który przez trzy lata był wikariuszem w Podegrodziu.

Dzisiaj przed południem w Tatrach doszło do tragicznego wypadku. W drodze na Rysy z dużej wysokości spadł turysta. Jak się później okazało był to 34-letni ks. Jaromir Buczak pochodzący z diecezji tarnowskiej. Jak informuje Tarnowski Gość Niedzielny, do wypadku doszło w miejscu, w którym ścieżka jest zabezpieczona łańcuchami.

Zobacz też Pogrzeb ks. Jaromira Buczaka, nagranie z ostatnich chwil życia przed wypadkiem

Osoby, które widziały wypadek, natychmiast zaalarmowały służby ratunkowe. Z pomocą poszkodowanemu kapłanowi ruszył śmigłowiec z ratownikami TOPR na pokładzie. Niestety obrażenia ks. Jaromira były tak poważne, że zginął na miejscu.

Śp. ks. Jaromir Buczak pochodził z Lubziny. W 2013 roku został wyświęcony na kapłana. Biskup tarnowski posłał go na pierwszą parafię do Podegrodzia, gdzie posługiwał przez trzy lata. Następnie od 2016 roku od chwili obecnej jako wikariusz duszpasterzował w Trzcianie koło Bochni.

- Znałam dobrze ks. Jaromira Buczaka, bo pracowałam w seminarium w latach, kiedy on przygotowywał się do święceń kapłańskich. Był bardzo dobrym człowiekiem. Zawsze uśmiechnięty i miły. Z jego twarzy nigdy nie znikał uśmiech. Wciąż nie mogę uwierzyć, że nie żyje - mówi ze wzruszeniem Lucyna Sowa.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. FB ks. Jaromir BuczakDziękujemy za przesłanie błędu