Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
19/02/2021 - 13:15

Nie żyje ks. Jan Bereś. Przez trzy lata był wikariuszem w Kamienicy

W wieku 91 lat zmarł ks. Jan Bereś, który przez 56 lat posługiwał w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Pawęzowie koło Tarnowa. Jako wikariusz przez trzy lata pracował w Kamienicy – parafii położonej w powiecie limanowskim. Pogrzeb zmarłego kapłana odbędzie się w poniedziałek 22 lutego.

Śp. ks. Jan Bereś urodził się 4 grudnia 1930 roku w Łopuchowej. W 1951 roku w Ropczycach zdał egzamin maturalny i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, 24 czerwca 1956 roku w tarnowskiej katedrze został wyświęcony na kapłana.

Jako neoprezbiter od 8 września 1956 roku przez dwa lata posługiwał w Gawłuszowicach. Potem jako wikariusz pracował jeszcze w Kamienicy i Ochotnicy Dolnej. W 1965 roku decyzją biskupa tarnowskiego został mianowany rektorem kościoła w Pawęzowie, a 15 grudnia 1980 roku proboszczem nowo utworzonej parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Pawęzowie.

Za gorliwie pełnioną posługę kapłańską w 1968 roku otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium  Canonicale, a w 1980 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

Śp. ks. Jan Bereś zmarł 19 lutego. Msza pogrzebowa za jego duszę odbędzie się w poniedziałek (22 lutego) o godzinie 14  w kościele parafialnym w Łączkach Kucharskich, a więc w rodzinnej parafii zmarłego kapłana. Po Eucharystii jego ciało zostanie pochowane na miejscowym cmentarzu. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna, Źr. Portal Diecezji Tarnowskiej. fot. http://parafia.pawezow.net)Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021