Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
01/02/2013 - 06:17

Nie tylko ballady. Koncert trio Roberta Kasprzyckiego

W najbliższą niedzielę (3 lutego) w starosądeckim Sokole wystąpi Kasprzycki Guitar Trio, znakomita grupa wykonująca poezję śpiewaną. Ze sceny usłyszeć będzie można „Niebo do wynajęcia” i wiele innych przebojów. Bilety, jak zawsze, kosztują tylko 20 i 15 zł.
Robert Kasprzycki zadebiutował na XXVIII Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie(1992), gdzie zdobył I nagrodę i Stypendium im. Wojciecha Bellona, tradycyjnie przyznawane autorowi najlepszych tekstów. Później były m.in.: I nagroda na XX Spotkaniach „Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie, wyróżnienie na festiwalu rockowym w Węgorzewie; Grand Prix na V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej „Łykend" we Wrocławiu i Nagroda Publiczności na Reminiscencjach Poetyckich w Opolu.
W 1992 r. spotkał na swej drodze Janusza Radka, z którym do 1995 r. tworzył akustyczny duet Radek-Kasprzycki.
Kolejne lata przyniosły między innymi nominację do Fryderyków, zwycięstwa w radiowych plebiscytach, i setki koncertów, które ugruntowały pozycję artystyczną tego niezwykle zdolnego poety i pieśniarza.
Robert Kasprzycki lubi artystyczne eksperymenty. Współpracuje z grupą folkową Carrantuohill, z którą nagrał piosenkę Dziwnie tak (płyta Inis) i zagrał dziesiątki wspólnych koncertów, w tym trzykrotnie na Scenie Głównej Przystanku Woodstock. Powrócił także do współpracy (jako autor tekstów) z Januszem Radkiem. Jest regularnie zapraszany na festiwal PAKA oraz inne kabaretony, zarówno jako juror jak i muzyczny gość specjalny.
Dyskografia piosenkarza obejmuje takie tytuły jak: „Niebo do wynajęcia” 1997 i 2010, „Światopodgląd” 2006 i 2010, „Piosenki i nie” 2007 i 2009.

W muzyce Kasprzyckiego odnaleźć można ślady wielu inspiracji. „Niebo do wynajęcia” jest smakowitą mieszanką flamenco, jazzu, bossanovy i muzyki folk, „Światopodgląd” - popisem niemal rockowej energii, „Piosenki i Nie” –znakomitym nawiązaniem do tradycji klasycznej ballady. Ta różnorodność i szerokie spektrum zainteresowań określają styl muzyczny Kasprzyckiego i tworzą dla jego różnorodnych tekstów interesującą oprawę. Jednak prawdziwą moc Kasprzyckiego oddają dopiero koncerty, bo w kontakcie z żywą publicznością, Kasprzycki najpełniej emanuje niezwykłą charyzmą. Kasprzycki zawsze gra na 100 procent, a niezwykły melanż muzycznych żartów, zabaw z publicznością i solidnego grania, sprawiają, że jego koncerty stają się wyjątkowym przeżyciem.
W niedzielę 3 stycznia, o godz. 19 w starosądeckim Sokole wystąpi Kasprzycki Guitar Trio (Kasprzycki, Szelęgiewicz, Wyrwa). Przekrojowy recital zawiera szerzej znane utwory z trzech płyt, a także piosenki premierowe, które ukażą się na nowym albumie.

Bilety normalny kosztuje 20 zł, ulgowy - 15 zł (uczniowie, studenci i członkowie PTTK na podstawie legitymacji).
Przedsprzedaż prowadzona jest w Internecie www.bilety.wstarymsaczu.pl

(JB)
Fot. archiwum Kasprzycki Guitar Trio, Agata SzostakDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)