Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
28/02/2018 - 07:45

"Narty zimą i latem" czyli gościnny Lubomierz [Zdjęcia]

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu gościła podczas ferii dzieci i młodzież wraz z opiekunami z Margonina. Po raz kolejny w ramach projektu „Narty zimą i latem” – wymiana dzieci i młodzieży z Miastem i Gminą Margonin - mieszkańcy obydwóch samorządów spotkali się się na zimowym wypoczynku.

Umowę o wzajemnej wymianie podpisał Wójt Gminy Mszana Dolna – Bolesław Żaba oraz Burmistrz Margonina – Janusz Piechocki. Była to świetna okazja do integracji. Dzięki niej młodzież poznaje kulturę i specyfikę partnerskiej gminy. Dla gości z Wielkopolski była to również okazja do wspaniale spędzonego wolnego czasu, na co pozwalają warunki i atrakcje turystyczne Lubomierza i okolic.

Zobacz też: Zmarł ks. Jan Kasiński, kapłan pochodzący z Pasierbca

Zimowisko trwało od 10. do 16. lutego 2018r. Zorganizowane zostało na bazie wypoczynkowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu. Na młodzież i ich opiekunów czekały tu bardzo dobre warunki lokalowe. Sale lekcyjne zamieniono w przytulne pokoje. Czuło się tutaj domową atmosferę, co zapewne również wpłynęło na jakość odpoczynku. Z zaprzyjaźnionego już Zespołu Szkół w Margoninie przyjechało 31 uczniów, 4 opiekunów oraz kierowca.

Czas tu spędzony był w pełni wykorzystany. Łączył relaks z rozwojem zainteresowań; nie zabrakło wysiłku fizycznego, który dał wytchnienie dla umysłu. W programie przewidziano bowiem naukę jazdy na nartach pod opieką wykwalifikowanych instruktorów. Na stoku narciarskim Lubomierz SKI uczestnicy zimowiska codziennie przebywali po 5 godzin. Swoje świeżo nabyte umiejętności mogli również sprawdzić na wyciągu narciarskim Kasina SKI w Kasinie Wielkiej.

Przed gośćmi z Margonina wystąpiły dwa miejscowe zespoły tj. Zespół Regionalny „Śwarni Lubomiyrzanie” i Zespół Cheerleaderki „Iskierki” działające przy SP nr 1 w Lubomierzu. Występy bardzo podobały się publiczności. Gospodarz Gminy, Bolesław Żaba osobiście powitał uczestników i życzył im miłego wypoczynku na Ziemi Zagórzańskiej, a na pamiątkę pobytu w Lubomierzu rozdał uczniom i opiekunom drobne upominki z motywami regionalnymi.

Zobacz też: Mszana Dolna: dwie szkoły z nowym wyposażeniem [Zdjęcia]

W czasie popołudniowym i wieczornym goście mieli do dyspozycji m.in. salę gimnastyczną wraz z zapleczem sportowym oraz świetlicę, w której mogli oglądać telewizję i słuchać muzyki. Oprócz zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych uczestnicy zimowiska wybrali się również do Kopalni Soli w Wieliczce wraz z Muzeum Żup Krakowskich. W ramach własnych środków skorzystali również z atrakcji w Termach Chochołowskich.

Nad prawidłową organizacją wypoczynku i jego przebiegiem czuwała dyrektor Jadwiga Baran-Stożek wraz z pracownikami szkoły. Podczas letnich wakacji, w ramach tej wymiany, młodzi ludzie z Gminy Mszana Dolna odwiedzą Margonin i pojeżdżą na nartach wodnych po Jeziorze Margońskim. Projekt wpisuje się w Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Mszana Dolna.

[email protected], Źródło/fot. UG Mszana DolnaDziękujemy za przesłanie błędu