Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
23/08/2013 - 11:00

Narodowe Czytanie: W tym roku z Aleksandrem Fredro

Po ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w tym roku prezydent Bronisław Komorowski zachęca do lektury dzieł Aleksandra Fredry. W Nowym Sączu (7 września) na Plantach „przemówią” bohaterowie „Zemsty”.
Ubiegłoroczne czytanie „Pana Tadeusza” było debiutem zainicjowanej przez Prezydenta RP ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Przedsięwzięcie ma zachęcić do sięgania, zwłaszcza przez młodych ludzi, po klasykę literatury polskiej.
Narodowe Czytanie przypomina o tym, że formują nas te same lektury. Tak więc wspólne czytanie wybitnych autorów piszących fantastycznie o Polakach i Polsce wzmacnia nasze poczucie jedności. Niech zatem 7 września 2013 roku będzie radosnym spotkaniem z komediami Fredry, z jego piękną polszczyzną i ponadczasowym dowcipem. Wszystkich Państwa zachęcam do uczestniczenia w Narodowym Czytaniu dzieł Aleksandra Fredry! – zwraca się na oficjalnej stronie Bronisław Komorowski, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
W sobotę 7 września o godz.19 na nowosądeckich Plantach przed pomnik Adama Mickiewicza. „Zemstę” czytać będą aktorzy Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego, ubrani w stylowe stroje z ostatniej inscenizacji arcydzieła polskiego mistrza komedii.
Organizatorami przedsięwzięcia są: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ i Miejski Ośrodek Kultury. W przypadku złej pogody Narodowe Czytanie przeniesie się do sali im. Romana Sichrawy w MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3).

(JB)Dziękujemy za przesłanie błędu