Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
16/02/2024 - 10:50

Największa atrakcja turystyczna w Nowym Sączu to…? Wybierz i zagłosuj!

Nadeszły upragnione ferie zimowe, a wraz z nimi mnóstwo wolnego czasu. To tym samym idealny moment na skorzystanie z uroków miasta. Która z nowosądeckich atrakcji jest Twoim zdaniem najlepsza?

W poniedziałek województwo małopolskie rozpoczęło ferie zimowe. Choć wiele osób decyduje się w tym czasie na wyjazd, spora część zostaje w rodzinnym mieście. To jednak wcale nie musi oznaczać nudy! Nowy Sącz oferuje mnóstwo ciekawych miejsc do zobaczenia w wolnym czasie. Sprzyjające warunki pogodowe to dodatkowy powód do wyjścia z domu i skorzystania z uroków miasta. Zdecyduj sam, które miejsce jest według Ciebie idealne na spędzenie ferii zimowych!

Miasteczko Galicyjskie - istny wehikuł czasu! Tylko w tym miejscu odkryjesz rekonstrukcję XIX-wiecznych obiektów, np. domów mieszkalnych czy zakładów rzemieślniczych. To turystyczny odpoczynek i edukacja w jednym. Idealne rozwiązanie dla całej rodziny!

Sądecki Park Etnograficzny - największy skansen w małopolsce. Poznasz obiekty prezentujące architekturę takich grup etnicznych, jak: Lachów Sądeckich czy Łemków. Wzbogacisz swoją wiedzą o tradycji regionu i odpoczniesz wśród zabytkowych budowli. To miejsce zdecydowanie warte uwagi! 

Rynek i jego okolice, czyli serce miasta! Urokliwa przestrzeń, w której sądecki ratusz jest obiektem przyciągającym wzrok. Spacer po płycie rynku oraz ulicą Jagiellońską dodatkowo urozmaicą stare kamienice wokoło.

Zamek Królewski – jest wizytówką Nowego Sącza i chętnie odwiedzanym miejscem. Wzniesiony jeszcze za czasów króla Kazimierza Wielkiego! Jego masywny wygląd to doskonała ozdoba dla pobliskiego parku.

Nowosądeckie planty – usytuowane miejsce w centrum miasta, które jest idealnym rozwiązaniem na spacer i zadbania o aktywność fizyczną. Wiosenne warunki pogodowe za oknem tym bardziej umilą rodzinne wyjście do parku. 

Kościoły – m.in. Bazylika św. Małgorzaty, która przyciąga tłumy mieszkańców i turystów. To historyczne miejsce ściśle związane z historią Nowego Sącza. Sanktuarium św. Rity otoczone różanym ogrodem jest równie istotną wizytówką miasta.

Galeria Trzy Korony – mieszczący się przy ulicy Lwowskiej nowoczesny budynek przyciągający mnóstwo klientów. Obiekt wyposażony jest w ponad 100 sklepów, w tym siłownię, miejsca gastronomiczne i rozrywkowe. To punkt na mapie miasta chętnie odwiedzany przez młodzież.

Kina – seans filmowy jest doskonałym rozwiązaniem na spędzenie wolnego dnia z całą rodziną. Nowy Sącz również zapewnia takie miejsca, które dodatkowo oferują nieco odmienne repertuary. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

W poniższej sondzie zagłosuj, która atrakcja turystyczna Nowego Sącza jest według Ciebie najlepsza i sprawdzi się podczas tegorocznych ferii zimowych. (JP, fot: IM)Dziękujemy za przesłanie błędu