Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
25/03/2022 - 12:30

Najpierw protest, potem spektakl. To będzie wyjątkowa sobota w Cieniawie

Bardzo ciekawe wydarzenie czeka nas w sobotę w Cieniawie, gdzie zostanie wystawiony spektakl „Wykluczona czego oczy nie widzą”. Wcześniej mieszkańcy, wspólnie z Ukraińcami, zaprotestują przeciwko wojnie. Do Domu Kultury zaprasza Irena Miczołek, przewodnicząca SKT Sądeczanin, oddział Grybów.

Miłośników teatru nie brakuje. Sztuki wystawiane w całym kraju cieszą się dużą popularnością i ściągają wielu obserwatorów. Nie zawsze musimy jednak jeździć do innych miast, by je zobaczyć. Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (26 marca) w Cieniawie.

W domu kultury zostanie wystawiony spektakl „Wykluczona czego oczy nie widzą”, przygotowany przez młodzieżową grupę teatralną „Moderno”. To właśnie wykluczenie i konsekwencje, jakie za sobą niesie jest jego tematem przewodnim. W obsadzie znajdują się: Natalia Migacz, Piotr Wysowski, Magdalena Poręba, Irena Miczołek, Martyna Dziedziak, Paweł i Michał Filipowicz.

Wcześniej, w Domu Ludowym pojawią się również Ukraińcy.- Będą obecni jeszcze przed premierą spektaklu. Wspólnie będziemy protestować przeciwko wojnie na Ukrainie. Mamy przygotowane specjalne napisy odnoszące się do tego, co dzieje się za wschodnią granicą – mówi Irena Miczołek, przewodnicząca grybowskiego oddziału SKT Sądeczanin, serdecznie zapraszając do wzięcia udziału w całym wydarzeniu. ([email protected], fot.: IM)Dziękujemy za przesłanie błędu