Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
08/11/2018 - 15:00

Najchętniej wypożyczane książki w październiku. Biblioteka w Barcicach.

Październik to miesiąc wyjątkowy dla każdego miłośnika książek. W tym okresie odbywają się Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal Conrada w Krakowie. Niewątpliwie są to wydarzenia, które wpływają na zmianę percepcji książki. Wielka hala, a w niej mnogość stoisk wydawniczych, wiele spotkań autorskich, dyskusji, konkursów - wszystko zorientowane na jeden cel, aby w centrum umieścić książkę.

Wpisując się w filozofie prowadzonych od wielu lat targów, również umieszczamy książkę na honorowym miejscu. Przedstawiamy nie jedną a dziesięć książek najchętniej czytanych w październiku przez czytelników z Biblioteki w Barcicach.

Na szczególną uwagę zasługuje jedna z nich, a mianowicie „Mazel Tow”. Jest to  zapis osobistych doświadczeń autorki, która spędziła wiele lat w rodzinie konserwatywnych Żydów z Antwerpii, jako korepetytorka.  Ona wychowana w tradycji chrześcijańskiej, z liberalnym  podejściem do świata, zderza się z judaizmem i to w wydaniu konserwatywnym, gdzie role społeczne są ściśle określone. Każda sfera życia podporządkowana zostaje tradycji. 

Te dwa skrajnie odmienne światy  w dosyć niespodziewany dla siebie sposób, spotykają się z w jednym domu.  Okazuje się, że bohaterowie żyjący przecież tak blisko siebie, w ramach jednego miasta, są jednocześnie tak skrajnie  różni. Czy w takim razie jest możliwy dialog między nimi? I czy przywiązanie do tradycji, pewnego sposobu myślenia, okaże się ważniejsze od zwyczajnej ludzkiej relacji? Przekonacie się Państwo sami, czytając „Mazel Tow”. 

Top 10:

 1. Przyjaciele i rywale – Agnieszka Krawczyk

  2.  Siostry – Agnieszka Krawczyk


  3. Głębia osobliwości – Remigiusz Mróz


  4. Siedem spódnic Alicji – Joanna Jurgała-Jureczka


  5. Szlachetne pobudki – Kasia Bulicz-Kasprzak


  6. Podpalacz – Wojciech Chmielarz


  7. Zrobieni – Piotr Zachara


  8. Irlandzkie Łąki – Susan Anne Mason


  9. Metoda na wnuczkę – Marta Obuch


  10. Mazel Tow – J. S. Margot

Zachęcamy do śledzenia naszego facebooka Biblioteka w Barcicach https://pl-pl.facebook.com/barcicebiblioteka/ oraz katalogu online https://starysacz-pimgbp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&new=1.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020