Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
22/11/2021 - 14:30

Na wymianę sprzętu w tej pracowni komputerowej wydali 70 tysięcy złotych

Żyjemy w czasach, gdzie za pomocą komputera czy laptopa z dostępem do Internetu możemy zrobić zakupy, załatwić sprawę w urzędzie czy nawet wziąć udział w konferencji z ludźmi z całego świata nie wychodząc z domu. Nic dziwnego więc, że szkoły inwestują w sale informatyczne. Nowym sprzętem mogą cieszyć się już uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. generała Józefa Gizy w Wielogłowach.

Czytaj również: Modlitwa i tańce zamiast Halloween. Tak bawią się na Wszystkich Świętych

Cała inwestycja kosztowała około 70 tysięcy złotych. Gmina Chełmiec wydała na ten cel 40 tysięcy złotych, a pozostałe 30 tysięcy złotych zainwestowała Szkoła Branżowa I stopnia „Praktyk” z Chełmca. Jak podkreśla Monika Oleksy, dyrektor placówki w Wielogłowach, zakup nowego sprzętu komputerowego jest niezbędny, aby podnosić standardy uczenia w szkole.

Efekty modernizacji sali ocenią sami uczniowie. Specjalnie dla nich wymieniono stary, wysłużony sprzęt informatyczny. W pracowni pojawiły się również nowe meble biurowe i krzesła oraz dodatkowe urządzenia wielofunkcyjne, które pomogą uczniom lepiej przyswajać wiedzę.

Pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej w Wielogłowach ma przygotowane dla uczniów 24 stanowiska. Korzystać z nich będą uczniowie klas od I do VIII, co oznacza, że nowy sprzęt posłuży około 380 uczniom z placówki.

Nowa sala komputerowa doczekała się nawet specjalnej inauguracji. Na oficjalnym otwarciu nie mogło zabraknąć inwestorów, m.in. wójta gminy Chełmiec, Bernarda Stawiarskiego i dyrektora Szkoły Branżowej I stopnia „Praktyk”, Stanisława Mroza. Uczniowie zobaczyli odnowioną salę w pełnej okazałości w piątek, 19 listopada. Uczestniczyli też w zajęciach otwartych, podczas których mogli pochwalić się przed gośćmi swoimi umiejętnościami. Także chętni rodzice mogli zobaczyć później salę komputerową. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. SP w Wielogłowach)

Wymienili sprzęt w sali informatycznej za 70 tysięcy złotych
Pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej w Wielogłowach doczekała się odnowienia. Wymieniono stary, wysłużony sprzęt informatyczny. W pracowni pojawiły się również nowe meble biurowe i krzesła oraz dodatkowe urządzenia wielofunkcyjne. Z tej sali będzie korzystało blisko 400 uczniów. (Fot. SP w Wielogłowach)


Dziękujemy za przesłanie błędu