Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
16/07/2020 - 11:10

Na tę imprezę co roku przybywały tłumy. Niestety kilka dni temu została odwołana

Taniec, śpiew, kulinaria regionalne… Jarmark korzeński to wydarzenie, na które przybywają tłumy. Impreza cieszy się zainteresowaniem coraz większej ilości turystów i mieszkańców. Niestety będą oni musieli poczekać do przyszłego roku.

Jarmark korzeński jest okazją do promocji walorów kulturalnych i turystycznych Korzennej, prezentacji największych talentów oraz wspólnego biesiadowania. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych w gminie. Niestety, zaplanowana na 26 lipca kolejna edycja jarmarku została odwołana. W trosce o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia oraz mając na uwadze zagrożenie koronawirusem, organizatorzy podjęli trudną decyzję o odwołaniu jarmarku.

W ostatnich tygodniach region Sądecczyzny przeżywa stały wzrost zakażeń. Pojawiają się nowe ogniska zachorowań, a nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa nie da się zapanować. – W ocenie Centrum Kultury w Korzennej, które organizuje Jarmark korzeński, ryzyko zarażenia kolejnych osób jest teraz zbyt duże – czytamy na stronie urzędu gminy. Impreza masowa, do jakich niewątpliwie należy jarmark, mogłaby być niebezpieczna dla jej uczestników.

Czytaj też: Na Jarmark korzeński znów przybyły tłumy. Impreza ma coraz liczniejszych fanów

Szkoda. Na występy utalentowanych grup tanecznych, wokalistów oraz młodych muzyków i instrumentalistów, a także na odbywające się w przerwach między występami konkursy i pokazy będziemy musieli poczekać do przyszłych wakacji.

k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum SądeczaninaDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”