Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
03/03/2022 - 12:20

Na sportowo dla bohaterów. Upamiętnią Żołnierzy Wyklętych podczas biegu

Bieg Tropem Wilczym to już tradycja. Co roku sportowcy oddają w ten sposób hołd Żołnierzom Wyklętym. Niezwykle symboliczna jest sama długość trasy, wynosząca 1963 metry. 6 marca zapowiada się bardzo ciekawie.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest w całej Polsce 1 marca. W sposób szczególny wspominamy wówczas bohaterów walczących o niepodległość naszego kraju. Również w Nowym Sączu odbywają się upamiętniające ich uroczystości.

Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza Bieg Tropem Wilczym. Jego historia sięga 2013, kiedy to grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła go zorganizować w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Od 2015 roku ma charakter ogólnopolski.

W niedzielę (6 marca) po raz kolejny odbędzie się w Nowym Sączu. Organizatorem jest Stowarzyszenie Patriotyczno-Sportowe „Niezłomni”, a partnerem Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Bieg odbędzie się w Miasteczku Galicyjskim i Sądeckim Parku Etnograficznym.

Co ciekawe, liczyć będzie symboliczne 1963 metry. Jest to nawiązanie do daty zabicia podczas walki ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. „Lalek”.

Jak informują organizatorzy, trasa jest oznakowana i zabezpieczona, bez atestu PZLA. Bieg ma charakter symboliczny, bez elektronicznego pomiaru czasu. Zawodników obowiązuje limit 30 minut. W przygotowanych pakietach startowych znajduje się min. pamiątkowa koszulka oraz medal za ukończenie biegu.

Bieg rozpocznie się o 12. Wcześniej czeka nas jeszcze wspólne odśpiewanie hymnu. Rejestracji zawodników można dokonywać u Krzysztofa Saczki (e-mail: [email protected], telefon: +48 694 629 121). Zapisy prowadzone są także TUTAJ.Dziękujemy za przesłanie błędu