Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
01/06/2023 - 10:20

Na Sądecczyźnie powstanie wyjątkowa straż. Każdy może zostać jej członkiem

Już dzisiaj w Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach swoją działalność rozpocznie Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas uroczystej mszy świętej, która o godzinie 19 odbędzie się przy Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa nad Smolnikiem, aktu powołania dokona Krajowy Dyrektor Straży Honorowej NSPJ ks. Krzysztof Zimończyk.

Do Straży może przystąpić każdy. Wystarczy tylko codziennie trwać jedną godzinę myślami przy Bożym Sercu, nie zmieniając przy tym swoich zajęć.

- Dziś, szczególnie powinniśmy stać przy Bożym Sercu. To Serce jest nadzieją dla świata. Z Niego płynie Miłosierdzie – tłumaczy sercanin ks. Krzysztof Zimończyk.

Zobacz też Czerwiec modlitwy przy Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa nad Smolnikiem

Na Sądecczyźnie działają już podobne ośrodki Straży Honorowej np. w Chomranicach, Piwnicznej i Żmiącej. Spośród większych miast w diecezji tarnowskiej tylko w Nowym Sączu nie ma ośrodka Straży  Honorowej NSPJ.

Od dzisiejszego dnia najbliższy ośrodek Straży Honorowej będzie działać w parafii Marcinkowice. Akt założycielski odbędzie się w 25. Rocznicę wzniesienia kaplicy w Klęczanach, która jest pomnikiem wdzięczności Sercu Bożemu za ocalenie od powodzi tysiąclecia w 1997 roku. Od tamtego czasu czciciele Bożego Serca odprawiają w czerwcu nabożeństwo wynagradzające  Najświętszemu Sercu  Jezusowemu. Nabożeństwa odbywają się od poniedziałku do piątku o godzinie 18, a w soboty i niedziele o godzinie 19. ([email protected] Fot. TK)Dziękujemy za przesłanie błędu