Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
03/01/2013 - 13:00

Na Przehybie witali Nowy Rok z Dobrym Pasterzem

Nie tylko na Jaworzynie Krynickiej witano Nowy Rok Mszą Świętą. Amatorzy górskich wędrówek spotkali się 31 grudnia także na Przehybie.
Na szczyt w zachodniej części Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim przybyło jakieś 150 osób. Byli to nie tylko członkowie PTTK z Nowego Sącza, ale także m. in. z Krakowa i Rzeszowa. Zabawa rozpoczęła się o godz. 21, kiedy to do wspólnego kolędowania zaprosiła Młodzieżowa Grupa Apostolska z parafii św. Antoniego w Gołkowicach, po czym w kaplicy Dobrego pasterza została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył ks. infułat Władysław Kostrzewa, który przekazał obecnym życzenia noworoczne od ks. abpa Wiktora Skworca – metropolity katowickiego i ks. bpa Andrzeja Jeża – ordynariusza naszej diecezji. Eucharystię współ koncelebrowali także ks. Kazimierz Koszyk, proboszcz z Gołkowic oraz inni kapłani, którzy zdecydowali się spędzić Sylwestra w górach.
Wspólne powitanie Nowego Roku o północy ubogacił pokaz sztucznych ogni. Wszyscy doskonale bawili się przy ognisku. Nie zabrakło oczywiście czegoś dla ciała - na uczestników zabawy czekała gorąca herbata i pyszny bigos.


(KB)
Fot. Jolanta Czech


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)