Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
10/05/2019 - 14:25

Mystkowianie znów wywalczyli laur mistrzów folkloru!

Zespół Regionalny Mystkowianie z Mystkowa w Kamionce Wielkiej znów cieszy się sukcesem. W XI Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym „Zagłębie i Sąsiedzi” , w którym udział wzięło 1000 artystów ludowych, Mystkowianie zajęli I miejsce w kategorii Zespołów w rywalizacji w Dąbrowie Górniczej. Grand Prix festiwalu zdobył Zespól Regionalny Dolina Popradu.

Zespoły - dorosłe i dziecięce - rywalizowały w Pałacu Kultury w Dąbowie Górniczej w kategoriach: zespoły taneczne, kapele ludowe oraz zespoły śpiewu grupowego.

- To dla nas wspaniała rzecz na początku jubileuszu pięciolecia działalności artystycznej – mówi Patryk Rutkowski choreograf zespołu.  Jesteśmy dumni, że wśród tylu wspaniałych wykonawców, prezentacja mystkowskiego folkloru zdobyła uznanie w oczach jury. Mocno wierzę, że dalsze poszukiwanie naszych korzeni będzie procentowało coraz to bardziej ciekawymi widowiskami.

Zobacz też: Zespół Regionalny Mystkowianie otrzymał I Nagrodę im. Władysława Orkana

Zespół Mystkowianie powstał w 2014 roku. Działa przy Wiejskim Domu Kultury w Mystkowie pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej oraz Stowarzyszenia Mystkowianie. Kierownikiem zespołu jest Benedykt Poręba, choreografem Patryk Rutkowski, a kierownikiem muzycznym Remigiusz Szczecina.

Oprac. ES Fot.: archiwum zespołu Mystkowianie

Mystkowianie znów wywalczyli laur mistrzów folkloru!
Fot.: archiwum zespołu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)