Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
01/05/2018 - 23:05

Mystków i Rożnów w finale 41. Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity

W Wysowej (1 maja) wyłonieni zostali czterej finaliści 41. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity. Wśród nich znalazły się orkiestry OSP Mystków i OSP Rożnów z powiatu nowosądeckiego. Finał, w którym wystąpi 40 najlepszych orkiestr, odbędzie się od 22 do 24 czerwca w Nowym Sączu.

Echo Trombity

Od 1 maja do 10 czerwca,   w ośmiu miejscowościach  Małopolski  zostaną przeprowadzone powiatowe eliminacje 41 Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo Trombity". Przegląd zainaugurowano w Parku Zdrojowym w  Wysowej,  gdzie spotkało  się siedem  orkiestr z powiatów:  tarnowskiego, sądeckiego  i gorlickiego.

Najpierw uczestnicy wydarzenia zaprezentowali się w musztrze paradnej, a następnie zagrali rozmaite utwory, wśród których znalazły się melodie  filmowe -  „Walc  Barbary z „Nocy i Dni” czy serii „ Piraci z Karaibów” .

Echo Trombity

Dopełnieniem były pokazy umiejętności mażoretek, ubranych w paradne stroje,  które  zaprezentowały choreograficzne układy taneczno – muzyczne do muzyki orkiestr dętych. Żonglując pałeczkami dziewczęta  przyciągały uwagę licznie zgromadzonych  widzów.

Echo Trombity

Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych "Echo Trombity"  to wydarzenie cykliczne, jedno  z najbardziej prestiżowych i największych tego typu w naszym kraju, którego celem jest  promocja i podniesie poziomu artystycznego samorodnych  orkiestr dętych.  Uczestnikom umożliwia prezentację osiągnięć i  konfrontację  oraz wymianę doświadczeń.

Festiwal jest konkursem, który obejmuje województwo małopolskie. Organizowany jest w dwóch etapach: I - powiatowe przeglądy kwalifikacyjne, II – finał, który odbędzie się  w dniach 22 – 24 czerwca w Nowym Sączu.  Wystąpi w nich 40 finalistów. Organizatorem 41. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY jest MCK Sokół.

Echo Trombity

(MaK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)