Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
17/06/2017 - 16:10

Myśliwi opanowali Nowy Sącz: nie tylko muzyką, ale i tradycją. Zabawa na całego [ZDJĘCIA]

Dzisiaj, 17 czerwca drugi dzień Festiwal Muzyki Myśliwskiej. Na Rynku można nie tylko posłuchać muzyki w wykonaniu najlepszych ale również poznać tajemnice leśnych kniei, związanej z nimi tradycji. Jak zwykle leśnicy nie zapomnieli o najmłodszych, którym zafundowali niepowtarzalne wrażenia podczas obcowania z drapieżnymi ptakami i podczas konkursowych rywalizacji.

W rywalizacji indywidualnej o "Róg Wojskiego" rywalizowało aż 300 sygnalistów. Których jury uznało za najlepszych? Adama Jażdżewskiego - Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Spychowo, Andrzeja Zakrzewskiego - Zespół Echo Warszawa, Julię Królik - Zespół Langor, Jędrzeja Strawę - Zespół Trębaczy Myśliwskich przy Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - zespół Venator i Karola Jurczyszyna - Koło Łowieckie Strzelce Krajańskie. Dziś poznamy najlepszego z najlepszych solistów i najlepsze myśliwskie zespoły.

Zobacz też: Dla muzykalnych myśliwych zamkną ulice Nowego Sącza. Gdzie i kiedy?

Podczas drugiego dnia festiwalu jurorami są w klasach C, B, A i G: Krzysztof Kadlec z Poznania, Andrzej Niedźwiedź Nadleśnictwo Browsk, Agnieszka Rybicka Zespół Szkół Lejnych w Rogozińcu, Agnieszka Woźniak Wiceprezes Klubu Sygnalistów Myśliwskich, Adam Migurski leśnik Nadleśnictwa Kędzierzyn.

- Nowy Sącz jest w tych dniach stolicą muzyki myśliwskiej. Wczoraj graliście pięknie i wielu znajomych pytało mnie, co to za muzykę słychać na sądeckim Rynku i na ulicach Nowego Sącza. Nasza muzyka to jeden z najpiękniejszych elementów naszej myśliwskiej kultury - powiedział Bogusław Rataj, Przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Nowym Sączu

Zobacz też: Al. Piłsudskiego otwarte: zawody kolarskie odwołane przez deszcz!

W klasach MB, MEs, MD, MSH oraz w konkursie na najlepsze wykonanie hejnału festiwalu i w przeglądzie musztry paradnej zespołów sygnalistów myśliwskich sędziują: Artur Kanawka Zespół Szkół Ekologicznych w Rynku, Robert Olejarz PZł Zielona Góra, Roman Seta Zespół Szkół Leśnych w Warcinie, Andrzej Kulka Teatr Muzyczny w Poznaniu i Marcin Nowak absolwent Akademii Muzyczne w Poznaniu.

Wyniki dzisiejszej rywalizacji poznamy po godzinie 19.00.

Więc jeśli nie macie pomysłu na dzisiejszy wieczór nie dajcie się pogodzie i idźcie na sądecki Rynek, gdzie od 19:00 do 20:30 odbędzie się Galowy koncert laureatów konkursów i ogłoszenie wyników.

ES [email protected] Fot.: Krzysztof Stachura i UM w NS

Festiwal Muzyki Myśliwskiej
Festiwal Muzyki Myśliwskiej w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu