Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
14/02/2020 - 09:55

Trwa nabór do szkół muzycznych. W Korzennej zaczęły się zapisy

Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej ogłosiła zapisy na rok szkolny 2020/2021. Jeśli chcesz dołączyć do grona fantastycznych muzyków, zapoznaj się z ofertą i szczegółami zgłoszeń!

Szkoła Muzyczna w Korzennej istnieje od 2013 roku. Placówka oferuje możliwość kształcenia w cyklu czteroletnim (dla dzieci w wieku od 10 do 16 lat) i sześcioletnim (dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat). Kandydaci zainteresowani kształceniem muzycznym mają do wyboru grę na takich instrumentach jak: gitara, fortepian, skrzypce, altówka, akordeon, flet, perkusja, trąbka, klarnet, obój, puzon, saksofon, wiolonczela. 

Poza instrumentem głównym uczniowie mają także zajęcia z rytmiki, kształcenia słuchu, audycji muzycznych i gry na fortepianie (w zależności od poziomu kształcenia). Dzieci uczestniczą również w zajęciach chóru. Każdy rok nauki kończy się egzaminem składanym przed komisją - dyrektorem szkoły i nauczycielami poszczególnych instrumentów. Po ukończeniu nauki w całym cyklu składa się egzamin dyplomowy, którego zaliczenie jest warunkiem ukończenia szkoły muzycznej i kontynuowania nauki na poziomie II stopnia.

Czytaj też: Rosół, pomidorowa i schabowy z frytkami, czyli ,,Posiłek w szkole i w domu"

Zgłoszenia będą przyjmowane do 11 maja 2020 roku. Ostatecznie o przyjęciu kandydatów zadecyduje przesłuchanie, podczas którego zweryfikowane zostaną predyspozycje muzyczne ucznia. Przesłuchania zaplanowano na 18 i 19 maja 2020 roku. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronie internetowej szkoły.

Uczniowie Szkoły Muzycznej w Korzennej osiągają sukcesy nie tylko w województwie, ale również na terenie całego kraju. Udział w regionalnych i ogólnopolskich konkursach to nie wszystko. Dzieci odwiedzają także filharmonie i podziwiają występy najbardziej utalentowanych muzyków. 

[email protected], fot. pixabay.com Dziękujemy za przesłanie błędu