Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
01/09/2016 - 08:15

Muzyka łemkowska. Zagra "A Gdzie To dawniej stroiło"

W niedzielę 4 września o g. 18.00 zapraszamy do Spóźnionego Słowika na Plantach w Nowym Sączu na kolejne wydarzenie z cyklu "Łemkowskie Drogi". Wstęp wolny!

Spotkanie poświęcimy muzyce łemkowskiej, a naszym gościem będzie kapela z Krosna "A Gdzie To Dawniej Stroiło". Ich muzyka (łemkowski folk rock) oparta jest na tradycyjnych melodiach i piosenkach łemkowskich.

**
"A Gdzie To Dawniej Stroiło" gra od 2013 roku. W zespole za stronę wokalną odpowiadają Łemkinie: Sabina i Anna Romańczak. Instrumentarium to: Staszek Grela (gitara), Bartek Bykowski (bas), Jakub Chodyniecki (instrumenty perkusyjne) i Przemek Polański (akordeon).

Tuż po debiucie w 2013 roku zespół był finalistą X Galicja Blues Festival. W 2015 roku otrzymał wyróżnienie i nagrodę prezydenta Lublina na XXV Międzynarodowym Festiwalu Mikołajki Folkowe w Lublinie. W 2015 roku miała również miejsce premiera płyty "Chyża". W tym roku zespół został zakwalifikowany do oficjalnej preselekcji Fryderyków 2016 w kategorii Debiut Roku oraz Album Roku.

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Profesjonalnego Samorządu, we współpracy z Sądeckim Sztetlem. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Województwa Małopolskiego.
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/508638909332626/Dziękujemy za przesłanie błędu