Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
28/08/2019 - 21:35

Muszynka: Wiejski Dom Kultury gotowy. Co tu będzie się działo?

W liczącej około 460 osób Muszynce (Gmina Krynica-Zdrój) powstał Wiejski Dom Kultury, wraz z siedzibą OSP. Budynek jest na razie w stanie surowym. Co w nim zaplanowano?

Muszynka jest niewielką, przygraniczną wsią. To też rodzinna miejscowość aktorki Joanny Kulig.

Mieszkańcom brakowało miejsca do organizowania okolicznościowych spotkań. Nowoczesnej siedziby nie miała też Ochotnicza Straż Pożarna. To był powód, żeby miejscowość zyskała miejsce, w którym wszyscy będą mogli organizować swoje imprezy.

Umowę na dofinansowanie budowy Wiejskiego Domu Kultury  podpisano w lipcu 2018 roku. Wkrótce potem ruszyła jego budowa. Obecnie obiekt jest  w stanie surowym. Budynek stanowi prostą, zwartą bryłę powstałą na planie zbliżonym do litery L. Posiada jedną kondygnację nadziemną, nie ma poddasza i piwnic.

Prowadzi do niego utwardzone dojście, wraz z pochylnią dla osób niepełnosprawnych.

Co zaplanowano w nim urządzić? Obiekt będzie pełnić funkcję serca wsi. Ma stać się siedzibą OSP oraz świetlicy środowiskowej "Krokus", która prężnie działa i skupia wiele dzieci. Swoje miejsce mają zyskać także regionalne zespoły, działające w miejscowości.

Do garażu na samochód ciężarowy prowadzi odrębne wejście. Pomieszczenie to nie jest połączone wewnętrznie z pozostałymi częściami budynku.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)