Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
15/09/2021 - 13:30

Muszyna: wierni uczczą krzyż, przejdą Drogę Krzyżową na Koziejówkę

Dwa lata temu na muszyńskim wzgórzu Malnik, w dniu Święta Podwyższenia Krzyża stanął ten odwieczny symbol chrześcijaństwa. We środę, 15 września wierni z Muszyny przejdą Drogę Krzyżową na Koziejówkę.

Wczoraj (14 września) Kościół katolicki obchodził Święto Podwyższenia Krzyża, znak zwycięstwa Chrystusa nad szatanem i śmiercią. Od V wieku w Jerozolimie oddawano mu cześć w dniu następującym po rocznicy poświęcenia kościoła Zmartwychwstania. 

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, które upowszechniło się w Kościele, wiąże się z odnalezieniem drzewa z krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. Przypomina też jego ogromne znaczenie jako symbolu chrześcijaństwa. 

W tym dniu wielu polskich miastach, miasteczkach i wsiach odprawiane są plenerowe msze święte.

Dwa lata temu na muszyńskim wzgórzu Malnik, w dniu Święta Podwyższenia Krzyża stanął ten odwieczny symbol chrześcijaństwa. Na drewnianym krzyżu widnieje napis "Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak-Polakiem".

We środę, 15 września o godz. 15. 30 wierni przejdą Drogę Krzyżową na Koziejówkę, spod źródła wody mineralnej Anna. W razie deszczu nabożeństwo odbędzie się w kościele. (MK) fot. arch. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu