Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
20/10/2023 - 13:00

Muszyna: biblioteka centralna - po remoncie. Uroczyste otwarcie książnicy w listopadzie

W Muszynie zakończył się remont centralnej Biblioteki Publicznej. Uroczyste otwarcie książnicy zaplanowane jest na sobotę, 18 listopada.

Miejska Biblioteka Publiczna w Muszynie znajduje się w centrum, w budynku, w którym mieści się również Urząd Miasta. Zmodernizowana książnica otrzymała dodatkowe pomieszczenia, zajmowane wcześniej przez sklep. 

Obecnie trwa przenoszenie woluminów z tymczasowej siedziby biblioteki do jej nowych pomieszczeń, dlatego książnica od 18 pażdziernika jest nieczynna.  

- Uroczyste otwarcie biblioteki zaplanowane jest na sobotę, 18 listopada. - mówi przewodniczący rady miasta Jerzy Majka. 

- Otwarcie placówki połączone zostanie z promocją ostatniego tomiku wierszy poetki Janiny Kumorek i wernisażem ilustracji do tego wydawnictwa, autorstwa Krystyny Łotek. 

Zmodernizowana biblioteka otrzymała - oprócz dodatkowych pomieszczeń - nowe sale konferencyjne oraz do spotkań i warsztatowe dla dzieci. Książnicę wyposażono m.in: w nowe regały i półki, krzesła, foteliki i stoliki dla młodszych czytelników, biurka, a także nowoczesny sprzęt audiowizualny. (MK) fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu