Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
07/08/2016 - 12:00

Musical o Muszynie powrócił w drugiej odsłonie. I znowu sukces!

Barwne i pieczołowicie przygotowane stroje, świetna scenografia, wspaniała oprawa muzyczna oraz efekty specjalne, to wszystko można było zobaczyć w kolejnej odsłonie musicalu o Muszynie. Zainspirowana baśniami i legendami muzyczna opowieść wystawiona deskach amfiteatru „Zapopradzie” przyciągnęła prawdziwe tłumy turystów i kuracjuszy.

Wszystko zaczęło się od musicalu „Mussina - biskupie miasteczko”, którego premiera odbyła się w lipcu 2014 roku. Przygotowane przez artystów związanych z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury widowisko tak bardzo zachwyciło mieszkańców uzdrowiska oraz turystów i kuracjuszy, że dyrektor placówki, Izabela Bajorek - reżyser i autorka scenariusza -zdecydowała o wystawieniu jego drugiej części.  

Opowieść, która tym razem nosiła tytuł „Mussina II - Baśń o Muszynie” przeniosła publiczność do świata rzecznych boginek, mamun, diabłów, rycerzy, zbójników i fałszerzy monet.

 Powracający w drugiej odsłonie musical przypomniał legendy o ukrytym skarbie na zamku, który można zobaczyć raz do roku w dniu Święta Bożego Ciała, o kupcu Amadeju, który swoje bogactwa zatopił w czarnym wirze Popradu, a także o zaklętych rycerzach na muszyńskim zamku. Była też niezwykle przejmująca historia epidemii cholery w Muszynie.  

Barwne i pieczołowicie przygotowane stroje, scenografia, wspaniała oprawa muzyczna oraz efekty specjalne potęgowały wrażenia wszystkich, którzy zdecydowali się na obejrzenie przedstawienia. Najlepszą wizytówką spektaklu, wysokiego kunszcie i profesjonalizmu artystów stała się licznie przybyła publiczność.

-Gdy zabrakło już miejsc pobliska trasa spacerowa wiodąca koroną wału przeciwpowodziowego zaczęła się wypełniać kolejnymi osobami chcącymi przenieść się do czasów dawnego Państwa Muszyńskiego - relacjonuje Arkadiusz Cycoń z muszyńskiego magistratu zajmujacu się promocja uzdrowiska.

Wykonawcami spektaklu są młodzi artyści - uczestnicy zajęć muzycznych i tanecznych w muszyńskim ośrodku, ich instruktorzy oraz dorośli mieszkańcy Muszyny dla których praca nad widowiskiem jest miłym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

W spektaklu gościnnie wystąpili m.in. Adam Leśniak - muzyk, który wcielił się w rolę bogatego kupca Amadeja, Tomasz Jarosz - wokalista zespołu "Lachersi", który w musicalu zagrał starostę na weselu muszyńskim oraz Monika Dubel - wokalistka jazzowa - musicalowa boginka.

Musical został przygotowany przez zespół teatralno-muzyczny „Mussina” na podstawie podań historycznych i legend. Obok Izabeli Bajorek współtwórcą spektaklu był muzyk Maciej Nieć sądecki kompozytor - aranżer i pianista zespołu „Lachersi”.  Do współpracy w tworzeniu wybranych układów tanecznych włączyli się Karolina Wolak, Paweł Janik oraz członkowie zespołu Butterfly Crew.

(ami), fot: Artur Królikowski.

Mussina II


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe